02:44 2020 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (177)
  144

  Seimas patvirtino įsipareigojimus 2018 metais pasiekti 2% BVP gynybai. Kadenciją baigęs Seimas buvo įsipareigojęs įvykdyti NATO reikalavimus gynybai iki 2020 metų.

  VILNIUS, lapkr 15 — Sputnik. Naujasis Seimas antradienį vienbalsiai priėmė rezoliuciją dėl užsienio, saugumo ir gynybos politikos tęstinumo, ja įsipareigojama 2018 metais pasiekti 2% bendrojo vidaus produkto (BVP) finansavimą gynybai, pranešė BNS.

  Dokumente žymima, kad bus įgyvendindamas jau anksčiau Seime pasirašytas susitarimas dėl 2014-2020 metų Lietuvos užsienio, saugumo ir gynybos politikos strateginių gairių. Šiuo susitarimu kadenciją baigęs Seimas įsipareigojo iki 2020 metų įvykdyti įsipareigojimus NATO gynybai skirti 2% BVP, tačiau yra politinis sutarimas šį rodiklį pasiektį dar 2018 metais.

  Taip pat dokumentu žadama parama Rytų partnerystės politikos tikslams, Seimas įsipareigoja baigti derybas su Ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros organizacija, kad Lietuvos taptų šios organizacijos nare.

  Taip pat numatoma stiprinti Lietuvos santykius su Jungtinėmis Amerikos Valstijomis, Jungtine Karalyste, Vokietija, Prancūzija, Lenkija, Estija, Latvija, Šiaurės Europos ir kitomis demokratinėmis valstybėmis.

  Rezoliucija pažymima, kad Seimas, prezidentas ir Vyriausybė kartu su parlamentinėmis politinėmis partijomis sutaria dėl nacionalinių strateginių užsienio, saugumo ir gynybos politikos tikslų, laikosi bendru konsensusu grindžiamos valstybės užsienio, saugumo ir gynybos politikos tradicijos.

  Čia galite daugiau sužinoti apie Lietuvos kariuomenės apsiginklavimą>>

  Šiais metais gynybai valstybė skirė 575 milijonų eurų, tai sudarė 1,48% BVP. Krašto apsaugos ministerijos duomenimis, kitais metais gynybos biudžetas sieks 725 milijonus eurų (1,77% BVP).

  Naujai išrinkto Seimo rudens sesija prasidėjo lapkričio 14 dieną. Šiandien šalies vadovė patvirtino Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos kandidatą Saulių Skvernelį į ministro pirmininko pareigas.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (177)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: Lietuva pasitiki Amerika
  Finansų ministrė parengė 2017 metų biudžetą: deficitas 0,6%
  Lietuvos ir Estijos prezidentės sutaria: Rusija ― grėsmė Europos saugumui
  Lietuva papildys prieštankinių raketų sistemos "Javelin" atsargas

  Svarbiausios temos