18:10 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  130

  Lietuvos karo akademija išleido vadovėlį, kuris padės moksleiviams tinkamai pasiruošti ginti savo Tėvynę.

  VILNIUS, lapkr 29 — Sputnik. Vadovėlis "Šalies saugumas ir gynyba" praplės akiratį ir padės moksleiviams geriau suvokti įvairius procesus, vykstančius visuomenės politiniame, ekonominiame ir socialiniame gyvenime, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Mokyklų bendrojo ugdymo programose nėra atskiro mokomojo dalyko, skirto šalies saugumui ir gynybai, tad šis vadovėlis papildys istorijos, geografijos pamokų turinį.

  "Siekiame moksleiviams suteikti žinių apie nacionalinį saugumą ir šalies gynybą, kurios yra būtinos kiekvienam valstybės piliečiui, nes valstybės gynyba yra kiekvieno Lietuvos piliečio konstitucinė teisė ir pareiga. Mes visi turime būti pasiruošę įvairiais būdais ginti šalį nuo kylančių grėsmių ir pavojų", — laikinai einantis krašto apsaugos ministro pareigas Juozas Olekas.

  Leidinio autorės vaikus supažindino, ką vadovėlyje jie sužinos norėdami būti tinkamai pasiruošę ginti savo Tėvynę.

  Šioje mokomojoje knygoje moksleiviams koncentruotai suteikiama žinių apie šalies gynybos sistemą ir gynybos pagrindus — pristatoma Lietuvos krašto apsaugos sistema, Lietuvos kariuomenės struktūra, šalies gynybos būdai ir priemonės.

  Šios žinios padės kiekvienam moksleiviui nuspręsti, kaip jam būtų geriau atlikti pareigą Tėvynei — ar atlikti būtinąją karo tarnybą, ar tapti savanoriu, ar jaunuoju Šaulių sąjungos nariu, galbūt pasirinkti studijas Lietuvos karo akademijoje ir tapti karininku.

  Dar šia tema

  Karinis humoras: kariuomenė išrinko geriausias karikatūras
  Šmaikšti armija: Vilniuje atidaroma humoristinių karikatūrų paroda
  Kariuomenei būtina daugiau karininkų

  Svarbiausios temos