04:36 2020 Rugpjūčio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  289

  Lietuvos kariuomenės ir Vokietijos gynybos ministerijos atstovai pasirašė sutartį dėl 168 šarvuočių, kurie papildys sausumos pajėgų dalinius, įsigijimo.

  VILNIUS, lapkr 30 — Sputnik. Šalies kariuomenę papildys iš Vokietijos kariuomenės įsigyjami atnaujinti ir geros komplektacijos šarvuočiai M577, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Lietuvos kariuomenės ir Vokietijos gynybos ministerijos atstovai pasirašė sutartį dėl 168 šarvuočių įsigijimo. Bendra pirkinio vertė yra apie 1,6 milijonų eurų.

  "Lietuvos kariuomenė įsigyja geros techninės būklės vadovavimo, netiesioginės ugnies paramos, medicinos ir mokymo paskirties šarvuočius M577, kurie užpildys trūkstamus Sausumos pajėgų šarvuočių pajėgumus", — sakė įsigijimo sutartį pasirašęs Logistikos valdybos vadas pulkininkas leitenantas Ramūnas Baronas.

  Planuojama, kad šarvuočiai Lietuvą pasieks etapais per 2017-2018 metus. Kartu su šarvuočiais Lietuvos kariuomenei taip pat bus perduoti atsarginių dalių ir įrankių komplektai, kita šarvuočio įgulai skirta įranga.

  Lietuvos kariuomenėje jau eksploatuojami panašaus tipo vikšriniai šarvuočiai M113, todėl perkamos technikos nereikės naujai įdiegti į Lietuvos kariuomenę. Sausumos pajėgų daliniai jau turi savo mokymo programas, eksploatacijos ir remonto žinynus, taip pat anksčiau užsienyje apmokytus remonto ir vairavimo instruktorius.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Lietuva iš Danijos įsigijo naują patrulinį laivą
  Lietuva papildys prieštankinių raketų sistemos "Javelin" atsargas
  Seimas skiria 2% BVP gynybai dviem metais anksčiau

  Svarbiausios temos