03:38 2020 Gegužės 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.0904
 • RUB77.9139
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (177)
  150

  Rusijos Užsienio reikalų ministerija tvirtina, kad "Iskander" kompleksų dislokavimą Kaliningardo srityje sukėlė destruktyvūs NATO veiksmai.

  VILNIUS, gruod 1 — Sputnik. Rusijos užsienio reiklaų ministras Sergejus Lavrovas pareiškė, kad kompleksai "Iskander" buvo dislokuoti į Kalinigrado sritį dėl destruktyvių NATO veiksmų, pranešė RIA Novosti.

  Anksčiau Rusijos Užsienio reikalų ministerija patvirtino žiniasklaidos pranešimus apie "Iskander" kompleksų permetimą į Kaliningrado sritį. Tuo pačiu ministerijos atstovai pažymėjo, kad didelės paslapties niekas nedarė.

  "Esant tokioms aplinkybėms, Rusija, kuriai būtina prisitaikyti prie dėl NATO destruktyvių veiksmų kintamų aplinkybių, priversta imtis atitinkamų priemonių, siekiant sustiprinti gynybą ir nacionalinį saugumą. Be to, atkreipsiu dėmesį, kad visų šių veiksmų mes imamės savo teritorijoje. Priešingai nei JAV ir kai kurios kitos šalys, kurios permeta kariuomenės padalinius į kaimynines Rusijai šalis ir atlieka provokacines karines demonstracijas šalia mūsų sienų", — pareiškė Lavrovas interviu Italijos laikraščiui "Corriere della Sera".

  Rusijos diplomatas mano, kad JAV ir NATO sąmoningai didina santykių su Maskva "įtampos laipsnį", prisidengdama mitu apie "grėsmę iš Rytų". Ministras taip pat pažymėjo, kad Rusija yra pasiruošusi dialogui su Aljansu, tačiau sąveika turi būti lygiateisė.

  Liepos mėnesį NATO viršūnių susitikimo metu buvo priimtas sprendimas dėl 2017 metų keturių tarptautinių NATO batalionų dislokavimo Baltijos šalyse ir Lenkijoje.

  Rusijos nuolatinis atstovas prie NATO Aleksandras Gluško tuomet pažymėjo, kad toks sprendimas padaro iš Rytų Europos šalių karinį placdarmą.

  "Iskander-M" gali tiksliai pataikyti į taikinius 500 kilometrų atstumu. Kompleksas skirtas priešraketinių gynybos priemonių, lėktuvų ir sraigstasparnių aerodromuose bei komandinių punktų naikinimui.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (177)

  Dar šia tema

  NI papasakojo, kodėl NATO "labiausiai" bijo Karaliaučiaus
  Suomija nesijaudina dėl Rusijos raketų kompleksų Baltijos jūros regione
  JAV: "Iskander" dislokavimas Kaliningrade gresia ES saugumui

  Svarbiausios temos