18:43 2018 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1371
 • RUB75.4593
  Lietuvos vėliava. Archyvinė nuotrauka

  Būsimai JAV valdžiai — Lietuvos diplomatų žinia dėl gynybos

  © Фото: kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)
  8921

  Lietuvos diplomatijos atstovai susitikimo su būsima JAV administracija metu pabrėžė, kad Lietuva savarankiškai pajėgi apsiginti, nes didina gynybos išlaidas, ir nesitiki vien pagalbos iš kitų šalių.

  VILNIUS, gruod 3 — Sputnik. Lietuvos diplomatai Vašingtone susitiko su būsimos Jungtinių Valstijų administracijos atstovais ir pabrėžė jiems, jog Lietuva pastaraisiais metais stiprina savo gynybinius pajėgumus, pranešė BNS.

  Delegacijos vadovas Užsienio reikalų ministerijos politikos direktorius Rolandas Kačinskas penktadienį BNS sakė, kad lietuvius priėmė pareigūnai, besirūpinantys valdžios perdavimu Pentagone, Valstybės departamente ir Baltuosiuose rūmuose.

  "Mes sakėme, kad suprantame poreikį stiprinti savo krašto gynybą, ir demonstruojame, kad Lietuva nesitiki, jog vien kiti užtikrins šalies saugumą", — telefonu iš Vašingtono sakė Kačinskas.

  Lietuva po 2014 metų įvykių Kryme padidino išlaidas krašto gynybai, kurios iki tol buvo vienos iš mažiausių NATO. Pernai sugrąžintas dalinis privalomas šaukimas į kariuomenę. Naujoji Vyriausybė teigia, kad NATO numatytas tikslas gynybai skirti 2% bendrojo vidaus produkto bus pasiektas 2018 metais.

  Išrinktasis JAV prezidentas Donald Trump (Donaldas Trampas) rinkimų kampanijos metu sukėlė nerimą Europoje, kai pareiškė, kad sprendimą dėl sąjungininkų gynybos priimtų tik įvertinęs, ar jie vykdo savo įsipareigojimus.

  Kačinskas neįvardijo konkrečių pareigūnų, su kuriais susitiko Lietuvos delegacija. Jo teigimu, susitikimuose daug dėmesio taip pat buvo skirta energetiniam saugumui.

  Temos:
  Naujas JAV prezidentas: Making America Great Again (57)

  Dar šia tema

  KAM stiprina oro erdvės kontrolės sistemą
  KAM ruošia piliečius Tėvynės gynimui
  KAM: Rusijos pratybos kelia įtampą Baltijos regione
  Vašingtonas "neturi teisės pamokslauti" kitoms šalims
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos