23:39 2018 Kovo 24
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė į teisingumo ministre paskyrė Mildą Vainiutę. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Paskirta nauja tesingumo ministrė

  © Фото: lrp.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Naujas Seimas — naujas gyvenimas (36)
  89 0 0

  Šalies vadovė į teisingumo ministro pareigas paskyrė Lietuvos socialdemokratų partijos pateiktą kandidatę Mildą Vainiutę.

  VILNIUS, gruod 9 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė į naujai suformuotą Vyriausybę teisingumo ministre penktadienį paskyrė Mykolo Romerio universiteto profesorę Mildą Vainiutę, praneša BNS.

  Vainiutę į teisingumo ministres pasiūlė socialdemokratų partija. Tai yra ne pirma socialdemokratų pasiūlyta kandidatė.

  Socialdemokratų partija į teisingumo ministrus teikė eksparlamentaro Dariaus Petrošiaus kandidatūrą, bet šis ją atsiėmė, sulaukęs priekaištų dėl galimų sąsajų su prieštaringos reputacijos Tauragės verslininku Arūnu Pukeliu, pravarde Švinius. Po to "valstiečiams" neįtiko Seimo Teisės ir teisėtvarkos komiteto vadovas Julius Sabatauskas — kaip teigta, dėl amžiaus ir politikavimo.

  Tuomet buvo pateikta socialdemokrato Juliaus Pagojaus kandidatūra, jį prezidentė jau buvo paskyrusi ministru naujojoje Vyriausybėje, tačiau savo kandidatūrą jis atsiėmė paaiškėjus, jog pernai gegužę politikas buvo sustabdytas prie vairo neblaivus ir apie tai nepranešė viešai.

  Vainiutė yra dirbusi prezidento Valdo Adamkaus patarėja teisės klausimais, taip pat Prezidentūros kanceliarijoje dirbo konsultante prezidentės Dalios Grybauskaitės pirmosios kadencijos metu.  

  Vainiutė sakė penktadienį su prezidente aptarusi svarbiausius klausimus, kuriuos reikia spręsti ministerijos kuruojamose srityse, vienas jų — Kalėjimų departamento problemos. Pasak Vainiutės, svarbiausias šioje srityje yra infrastruktūros gerinimo klausimas.

  Temos:
  Naujas Seimas — naujas gyvenimas (36)

  Dar šia tema

  Skvernelio Ministrų kabinetas kelia abejonių
  Skvernelis pristatė savo siūlomą Ministrų kabinetą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos