01:07 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Linas Linkevičiaus. Archyvinė nuotrauka

  Linkevičius: žodžio laisvė — stipriausias atsakas kovojant su propaganda

  © Flickr/ Lithuanian MFA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  90 0 0

  Diskusijoje, skirtoje Tarptautinei žmogaus teisių dienai, Linas Linkevičiaus pažymėjo, kad efektyviausias būdas kovoti su neapykantos sklaida ir propaganda — nepriklausomos žiniasklaidos stiprinimas.

  VILNIUS, gruod 9 — Sputnik. Tarptautinei žmogaus teisių dienai skirtoje diskusijoje užsienio reikalų ministras Linas Linkevičiaus pažymėjo žodžio ir žiniasklaidos laisvės aktualumą, praneša URM spaudos tarnyba.

  "Žodžiais galima įkvėpti toleranciją ir stiprinti taiką. Tačiau taip pat — skleisti melą, baimę ir neapykantą. Matome gerai organizuotas pastangas kurti ir skleisti melagingas žinias, sėti abejones dėl demokratinių valstybių sąrangos, ar netgi bandymus kurstyti karinę agresiją", — sakė Linkevičius.

  Ministras pažymėjo, kad efektyviausias būdas kovoti su neapykantos sklaida ir propaganda yra nepriklausomos žiniasklaidos stiprinimas, pilietinės visuomenės atsparumo didinimas.

  Europos Parlamentas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Александр Липовец

  "Žiniasklaidos įvairovė yra ypač svarbi siekiant taikos, stabilumo ir žmogaus teisių apsaugos. Tik nepriklausoma žiniasklaida ir žiniasklaidos įvairovė užtikrina, kad įvairių visuomenės grupių balsai bus išgirsti", — teigė Linkevičius.

  Diskusijos dalyviai dalijosi įžvalgomis apie tai, kaip žodžio laisvė gali padėti kovoti su neapykantos kurstymu, populizmu ir neigiamais stereotipais visuomenėje bei kartu stiprinti šalies demokratines vertybes ir saugumą. Diskusijoje taip pat aptarta, kokį vaidmenį kovoje su neapykantos sklaida ir dezinformacija atlieka žurnalistai.

  Dar šia tema

  JAV skirs 70 mlrd dolerių kovai su Rusijos "slapta įtaka"
  Simonian paaiškino, kas sukėlė RBS ketinimą aptarti RT sąskaitų uždarymą
  Turkijoje vėl prieinama Sputnik agentūros interneto svetainė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos