08:54 2020 Gegužės 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.0910
 • RUB78.2874
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  110

  Prezidentė susitiko su ES derybininku Mišeliu Barnjė ir aptarė Europos likimą be Didžiosios Britanijos. Grybauskaitė išsakė Lietuvos poziciją, pagal kurią išstojimo procesuose reikia užtikrinti lietuvių teises.

  VILNIUS, gruod 21 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiko su Europos Sąjungos (ES) Brexit derybininku Michel Barnier (Mišeliu Barnjė) ir išsakė Lietuvos poziciją dėl ES piliečių teisių užtikrinimo, praneša prezidentūros spaudos tarnyba.

  "Jungtinė Karalystė — svarbi ES ekonominė ir saugumo partnerė, todėl Lietuva pasisako už visoms pusėms priimtiną bendradarbiavimo su šia valstybe modelį. Tačiau laisvas asmenų judėjimas ir kitos pamatinės laisvės negali būti pamintos", — pabrėžiama prezidentės pranešime.

  Mišelis Barnjė lanko visų 27 ES šalių sostines, siekdamas pristatyti būsimas derybas ir sužinoti kiekvienai valstybei narei jose aktualius klausimus. Lietuvoje Barnjė planuoja susitikti su ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu ir finansų ministrų Viliumi Šapoka ir užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi.

  Pasak šalies vadovės, ES pareiga užtikrinti, kad Jungtinėje Karalystėje dirbantys, studijuojantys ir gyvenantys ES piliečiai, tarp jų ir lietuviai, nepatirtų jokios diskriminacijos, jiems būtų suteiktos visos socialinės garantijos.

  Šiuo metu Didžiojoje Britanijoje gyvena apie 200 tūkstančių lietuvių. Praėjusią savaitę su britų premjere Theresa May (Teresa Mei) susitikusi Grybauskaitė sakė, jog Lietuva sieks visų įmanomų garantijų Jungtinėje Karalystėje gyvenantiems lietuviams po šalies pasitraukimo iš ES.

  Visos naujienos apie Brexit>>

  Brexit derybos prasidės tuomet, kai Jungtinė Karalystė oficialiai inicijuos išstojimo iš ES procedūrą pagal Lisabonos sutarties 50 straipsnį. Ministrė pirmininkė Theresa May (Tereza Mei) yra anksčiau paskelbusi, kad tai turėtų būti atlikta iki kitų metų kovo pabaigos.

  Temos:
  Didžiosios Britanijos istorinis referendumas (68)
  Tegai:
  Brexit, Europos Sąjunga, Mišelis Barnjė, Dalia Grybauskaitė, Vilnius, Lietuva

  Svarbiausios temos