02:45 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (276)
  109

  Naujojo energetikos ministro Vaičiūno teigimu statant Astravo AE svarbu užtikrinti aukščiausių branduolinės energetikos ir aplinkosaugos standartų laikymąsi.

  VILNIUS, gruod 22 — Sputnik. Naujasis energetikos ministras Žygimantas Vaičiūnas vienu svarbiausių savo darbų įvardija siekį, kad 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma Astravo atominė elektrinė (AE) būtų saugi, praneša BNS.

  Anot Vaičiūno, Lietuva nuogąstauja, kad Baltarusijoje AE saugą prižiūrinti institucija nėra nepriklausoma.

  "Astravo klausimu mūsų didžiausias tikslas yra tai, kad jei jau neįmanoma sustabdyti šio projekto, tai reikia užtikrinti aukščiausių branduolinės energetikos ir aplinkosaugos standartų laikymąsi. Kol kas turime pagrįstų abejonių ir siekiame panaudoti visus galimus tarptautinės įtakos instrumentus: tiek Tarptautinę atominės energijos agentūrą, tiek Europos Komisiją", — sakė Vaičiūnas.

  Jo teigimu, Lietuva nuogąstauja dėl Astravo AE saugą prižiūrinčių Baltarusijos institucijų nepriklausomybės.

  Buvęs energetikos ministras Rokas Masiulis BNS šią savaitę teigė, kad Lietuvai, kuri nuolat kėlė Astravo AE saugumo problemą ir iniciatyvą neįsileisti jos elektros į Baltijos šalių rinką, pavyko pasiekti, jog būtų atlikti AE streso testai, tačiau, anot jo, pasiekti, kad Baltarusija garantuotų visišką AE saugumą, reikia laiko.

  Anot Masiulio, kitos valstybės neašrina Astravo AE saugumo problemos, nes jėgainė yra toli nuo jų teritorijos.

  "Kodėl kitos šalys garsiai nekalba apie Astravą, tai natūralu — dėl to, kad Astravas yra nuo jų toliau. Jei Astravas būtų prie Estijos, estų balsas būtų labiausiai girdimas, turbūt lietuvių balsas būtų kiek tylesnis", — teigė Masiulis.

  Apie Astravo AE 

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2018 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Visos naujienos apie Astravo AE statybas čia>>

  Lietuva kritikuoja Baltarusiją, kad statant jėgainę nesilaikoma saugumo standartų. Minskas šiuos priekaištus atmeta kaip nepagrįstus.

  Spalio 2-14 dienomis Baltarusijoje TATENA misija tikrino Astravo AE saugumą.

  Liepos 10-ąją atliekant bandymus, iš 2-4 metrų aukščio krito pirmojo Astravo AE reaktoriaus korpusas. Baltarusijai po mėnesio paprašius korpusą pakeisti, "Rosatom" sutiko tai padaryti.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (276)

  Dar šia tema

  Lukašenko Lietuvai: kartu pastatykime atominę elektrinę
  Linkevičius skeptiškai vertina Minsko pasiūlymą dėl AE eksploatavimo
  Linkevičius ragina ES būtinai spausti Baltarusiją dėl AE
  Tegai:
  Astravo AE, Žygimantas Vaičiūnas, Rokas Masiulis, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos