05:42 2018 Vasario 20
Vilnius-2°C
Tiesioginis eteris
  JAV Senato pastatas. Archyvinė nuotrauka

  JAV senatoriai su Lietuvos vadovais aptars saugumo klausimus

  © Flickr/ David Baron
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  9810

  Lietuvos diplomatai mano, kad senatorių Džono Makeino ir Lindsio Grejemo vizitas gali būti vertinamas kaip siekis dar kartą patvirtinti Amerikos įsipareigojimus Baltijos šalims, šalies prezidentu išrinkus Donaldą Trampą.

  VILNIUS, gruod 29 — Sputnik. Į Vilnių atvykstantys įtakingi Jungtinių Valstijų respublikonų senatoriai Johnas McCainas (Džonas Makeinas) ir Lindsey Grahamas (Lindsis Grejemas) ketvirtadienį su valstybės vadovais aptars saugumo klausimus, praneša BNS.

  Į Lietuvą taip pat atvyksta demokratų senatorė Amy Klobuchar (Eimi Kloubušar).

  "Susitikime bus aptartas Lietuvos ir JAV bendradarbiavimas gynybos srityje, NATO viršūnių susitikime Varšuvoje priimtų sprendimų įgyvendinimas bei saugumo padėtis Europoje ir mūsų regione", — BNS nurodė prezidentės spaudos tarnyba.

  JAV politikai susitiks ir su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu bei ministru pirmininku Sauliumi Skverneliu. Taip pat planuojami jų susitikimai su užsienio reikalų ir krašto apsaugos ministrais Linu Linkevičiumi ir Raimundu Karobliu.

  Dviejų dienų vizito atvykstantys senatoriai taip pat aplankys Vilniuje prieš kiek daugiau nei metus pradėjusi veikti nedidelį NATO štabą, vadinamą NATO pajėgų integravimo vienetu.

  Lietuvos diplomatų teigimu, JAV senatorių vizitas gali būti vertinamas kaip siekis dar kartą patvirtinti Amerikos įsipareigojimus Baltijos šalims, šalies prezidentu išrinkus Donaldą Trumpą (Donaldą Trampą).

  Per prezidento rinkimų kampaniją Vidurio ir Rytų Europos šalyse nerimą kėlė Trampo pareiškimai, kad jis dėl NATO sąjungininkų gynybos apsispręstų tik įvertinęs, ar jie pakankamai finansuoja gynybą. Lietuvoje ir kitose regiono šalyse taip pat buvo keliami klausimai dėl išrinktojo prezidento bei jo aplinkos ryšių su Rusija.

  JAV Senato Ginkluotųjų tarnybų komitetui pirmininkaujantis Makeinas ir šio komiteto narys Grejemas prieš šalies prezidento rinkimus žadėjo nebalsuoti už Trampą.

  Dar šia tema

  Už JAV ir Lietuvos bendrą inovaciją — 10 tūkst eurų apdovanojimas
  Būsimai JAV valdžiai — Lietuvos diplomatų žinia dėl gynybos
  Seimo rezoliucija: JAV palaikymas ir įsipareigojimai NATO
  Tegai:
  gynyba, bendradarbiavimas, senatoriai, tarptautiniai santykiai, Raimundas Karoblis, Lindsis Grejemas, Džonas Makeinas, Linas Linkevičius, Viktoras Pranckietis, Saulius Skvernelis, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos