22:40 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (259)
  134

  Užsienio reikalų, aplinkos ir energetikos ministrai pasirašė laiškus Europos Komisijos pareigūnams ir TATENA, prašydami užtikrinti Astravo AE projekto kontrolę.

  VILNIUS, saus 3 — Sputnik. Lietuva skirs specialų ambasadorių koordinuoti institucijų veiksmus dėl Baltarusijoje statomos Astravo atominės elektrinės, praneša BNS.

  Apie tai pranešta po antradienį įvykusio užsienio reikalų, aplinkos ir energetikos ministrų susitikimo.

  Užsienio reikalų ministro Lino Linkevičiaus atstovas spaudai Kęstutis Vaškelevičius BNS sakė, kad diplomatas turėtų būti paskirtas šią savaitę. Kol nepasirašytas įsakymas, jo pavardė neviešinama.

  Trys ministrai taip pat pasirašė laiškus aukščiausiems Europos Komisijos pareigūnams ir Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) generaliniam direktoriui, atkreipdami jų dėmesį į jau šeštą incidentą, susijusį su Astravo AE statybomis, ir prašydami užtikrinti šių organizacijų kontrolę Astravo AE projekte.

  Lietuva laiškuose reiškia įsitikinimą, kad Baltarusijai ir toliau nesaugiai plėtojant Astravo AE 50 kilometrų nuo Vilniaus, ir nesilaikant tarptautinių saugumo reikalavimų, šis projektas turi būti stabdomas kaip keliantis grėsmę visam regiono saugumui.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2018 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Visos naujienos apie Astravo AE statybas čia>>

  Lietuva kritikuoja Baltarusiją, kad statant jėgainę nesilaikoma saugumo standartų. Minskas šiuos priekaištus atmeta kaip nepagrįstus.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Spalio 2-14 dienomis Baltarusijoje TATENA misija tikrino Astravo AE saugumą.

  Liepos 10-ąją atliekant bandymus, iš 2-4 metrų aukščio krito pirmojo Astravo AE reaktoriaus korpusas. Baltarusijai po mėnesio paprašius korpusą pakeisti, "Rosatom" sutiko tai padaryti.

  Remiantis Baltarusijos žiniasklaidos pranešimais, gruodžio 26 dieną Baltarusijos geležinkelio stotyje Slavnoe (Vitebsko sritis) įvyko incidentas — iš gamyklos Rusijoje į Baltarusiją gabenant naują reaktoriaus korpusą, skirtą Astravo AE 1-ajam blokui, sunkiasvoris ir stambiagabaritinis krovinys (reaktoriaus korpusas) užkliudė geležinkelio elektros tiekimo atramą.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (259)

  Dar šia tema

  Linkevičius ragina ES būtinai spausti Baltarusiją dėl AE
  Minskas suteiks Lietuvai visą informaciją apie TATENA rekomendacijas
  Misija į Baltarusiją: TATENA šiunčia ekspertus įvertinti Astravo AE
  Tegai:
  atominė elektrinė, Astravo AE, Tarptautinė atominės energijos agentūra, Linas Linkevičius, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos