15:04 2020 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1375
 • RUB80.8370
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (178)
  159

  Prieš kelis mėnesius į Lietuvą atvyko JAV specialiųjų operacijų pajėgų kariai.

  VILNIUS, saus 4 — Sputnik. Pablogėjus saugumo situacijai regione, Lietuvoje dislokuoti Jungtinių Valstijų specialiųjų operacijų pajėgų kariai, antradienį BNS patvirtino Krašto apsaugos ministerija.

  "JAV Specialiųjų operacijų pajėgų karių buvimas Lietuvoje yra viena iš atgrasymo priemonių ir ilgalaikio glaudaus bendradarbiavimo su JAV pajėgomis formų. Atvykę į regioną mūsų kvietimu, jie bus tiek, kiek reikalus saugumo situacija regione", — BNS informavo ministerijos atstovė Asta Galdikaitė.

  Apie JAV specialiųjų operacijų karių atvykimą į Baltijos šalis sekmadienį pranešė JAV dienraštis "The New York Times". Anot laikraščio, kelios dešimtys karių atvyko pastaraisiais mėnesiais.

  Seimas. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Pasak ministerijos, JAV ir Lietuvos specialiųjų operacijų pajėgų kariai dalyvauja įvairiuose dvišaliuose ir daugiašaliuose kariniuose renginiuose bei pratybose visoje Lietuvoje ir regione, tai padeda "gerinti tarpusavio sąveikumą, stiprinti gynybinius gebėjimus ir rodo tvirtus JAV įsipareigojimus mūsų regionui".

  Ministerija sakė negalinti pateikti detalių komentarų apie specialiųjų operacijų pajėgų karių skaičių, jų veiklą ir buvimą.

  Lietuvos ir JAV specialiųjų operacijų pajėgos bendradarbiavo vykdydamos misiją Afganistano pietuose iki 2015 metų.

  Valstybės saugumo departamento vadovas, buvęs specialiųjų operacijų  pajėgų vadas Darius Jauniškis žurnalistams Seime antradienį sakė, jog "dislokavimas yra griežtas atsakas Rusijai".

  "Pagrindinis tikslas tokių pajėgų dislokavimo ir buvimo čia yra sąveika su Lietuvos specialiosiomis pajėgomis — treniravimasis ir rengimasis gynybiniams veiksmams. O dėl jų paslapčių, kalbėkite su jais", — sakė Jauniškis.

  JAV ambasada Vilniuje taip pat nurodė negalinti komentuoti specifinių detalių.

  "Jungtinių Valstijų ir Lietuvos karinės pajėgos vykdo glaudų bendradarbiavimą, dalyvaujant tradicinių sausumos pajėgų, nacionalinės gvardijos dalinių ir specialiųjų operacijų pajėgų elementams. Negalime komentuoti specifinių dislokavimo detalių", — BNS sakė ambasados atstovė spaudai Heather E. Steil (Hiter E. Steil).

  Po Krymo prijungimo prie Rusijos teritorijos, nuo 2014 metų Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje yra dislokuota po kuopą JAV karių, kitąmet JAV į Rytų Europą žada atsiųsti dar vieną brigadą.

  Išrinktasis JAV prezidentas Donaldas Trumpas (Donaldas Trampas) rinkimų kampanijos metu sukėlė nerimą Europoje, kai pareiškė, kad sprendimą dėl sąjungininkų gynybos priimtų tik įvertinęs, ar jie vykdo savo įsipareigojimas. Lietuva ir JAV tikisi pasirašyti sutartį dėl karių statuso iki Donald Trump (Donaldo Trampo) inauguracijos. 

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (178)

  Dar šia tema

  JAV desantininkai atvyksta į Lietuvą
  Linkevičius: esame dėkingi už JAV indėlį į Lietuvos saugumo stiprinimą
  Karbauskis: Trampo pergalė nepakeis Lietuvos ir JAV santykių
  Tegai:
  gynyba, kariai, Krašto apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos