14:24 2020 Vasario 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.0842
 • RUB68.9116
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (275)
  246

  Diplomatas Darius Degutis paskirtas specialiu ambasadoriumi darbui Astravo atominės elektrinės klausimais.

  VILNIUS, saus 5 — Sputnik. Užsienio reikalų ministerija trečiadienį paskyrė diplomatą Darių Degutį ambasadoriumi ypatingiems pavedimams darbui Astravo atominės elektrinės (AE) klausimais.

  Pareigybė sukurta siekiant stiprinti atsakingų Lietuvos institucijų pozicijas ir veiksmų koordinaciją nacionaliniu ir tarptautiniu mastu Baltarusijoje vystomo projekto atžvilgiu.

  "Degutis teiks pasiūlymus formuojant Lietuvos poziciją dėl Astravo AE projekto branduolinės saugos ir aplinkosaugos problemų, taip pat teiks pasiūlymus dėl Lietuvos veiksmų ir priemonių, situacijos pristatymo nacionaliniu, regioniniu ir tarptautiniu mastu, prisidės koordinuojant Lietuvos institucijų veiksmus", — rašome ministerijos pranešime.

  Ambasadorius, be kita ko, pristatys Lietuvos poziciją ir telks tarptautinės bendruomenės paramą, bendradarbiaus ir keisis informacija su visomis už branduolinę, radiacinę saugą ir aplinkosauginius aspektus atsakingomis šalies ir užsienio institucijomis, vyriausybinėmis ir nevyriausybinėmis organizacijomis, parlamentais.

  Skirti ambasadorių ypatingiems pavedimams darbui Astravo AE klausimais nuspręsta antradienį surengtame Lietuvos užsienio reikalų, aplinkos ir energetikos ministrų susitikime.

  Trumpai apie Degutį

  Degutis Užsienio reikalų ministerijoje dirba nuo 1991 metų. Jis yra dirbęs Lietuvos diplomatinėse atstovybės Danijoje ir JAV, taip pat yra buvęs Lietuvos ambasadoriumi Lenkijoje ir Izraelyje. Nuo 2014 metų rugpjūčio Degutis užėmė Užsienio reikalų ministerijos Išorinių ekonominių santykių departamento ambasadoriaus ypatingiems pavedimams pareigas.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2018 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Visos naujienos apie Astravo AE statybas čia>>

  Lietuva kritikuoja Baltarusiją, kad statant jėgainę nesilaikoma saugumo standartų. Minskas šiuos priekaištus atmeta kaip nepagrįstus.

  Spalio 2-14 dienomis Baltarusijoje TATENA misija tikrino Astravo AE saugumą.

  Liepos 10-ąją atliekant bandymus, iš 2-4 metrų aukščio krito pirmojo Astravo AE reaktoriaus korpusas. Baltarusijai po mėnesio paprašius korpusą pakeisti, "Rosatom" sutiko tai padaryti.

  Remiantis Baltarusijos žiniasklaidos pranešimais, gruodžio 26 dieną Baltarusijos geležinkelio stotyje Slavnoe (Vitebsko sritis) įvyko incidentas — iš gamyklos Rusijoje į Baltarusiją gabenant naują reaktoriaus korpusą, skirtą Astravo AE 1-ajam blokui, sunkiasvoris ir stambiagabaritinis krovinys (reaktoriaus korpusas) užkliudė geležinkelio elektros tiekimo atramą.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (275)

  Dar šia tema

  Lukašenko Lietuvai: kartu pastatykime atominę elektrinę
  Minskas suteiks Lietuvai visą informaciją apie TATENA rekomendacijas
  Tegai:
  specialus ambasadorius, atominė elektrinė, Astravo AE, Užsienio reikalų ministerija, Darius Degutis, Lietuva

  Svarbiausios temos