20:54 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  110

  Baltarusijos prezidentas supaprastino per Minsko oro uostą vykstančių užsieniečių, tarp jų ir lietuvių, įvažiavimą į Baltarusiją, tačiau tokia tvarka nėra itin aktuali lietuviams, nes jie dažniau keliauja sausuma.

  VILNIUS, saus 9 — Sputnik. Lietuva toliau laukia Baltarusijos atsako dėl eismo pasienyje režimo, kuris palengvintų sienos kirtimą pasienio ruože gyvenantiems abiejų šalių žmonėms, sako užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius.

  Tai Linkevičius sakė, Baltarusijai nusprendus įvesti bevizę tvarką per Minsko oro uostą į šalį ne ilgiau kaip penkioms dienoms įvažiuosiantiems keliasdešimties valstybių, tarp jų ir Lietuvos, piliečiams.

  Pasak ministro, tokia tvarka nėra itin aktuali lietuviams, nes į Baltarusiją jie kur kas dažniau keliauja sausuma, o ne oro transportu.

  "Aišku, tai yra žingsnis į atsivėrimą, bet čia pat noriu priminti, kad mes jau nuo 2010 metų deriname vadinamąjį vietinio eismo režimą, kuris iš esmės pagerintų susisiekimą, keliavimą per sieną tiems asmenims, kurie gyvena 50 kilometrų gyliu tiek į vienos, tiek į kitos šalies teritoriją", — BNS pirmadienį sakė Linkevičius.

  "Šituo klausimu mes vis dar nesulaukiam atsakymo iš Baltarusijos. Mūsiškiai ne taip dažnai naudojasi oro uostu, jiems vistiek labiau aktualus tas sausumos susisiekimas", — pridūrė ministras.

  Baltarusijos prezidento Aleksandro Lukašenkos įsakas supaprastinti per Minsko oro uostą vykstančių užsieniečių įvažiavimą į Baltarusiją bus taikomas 80-ies šalių piliečiams.

  Dar šia tema

  Žiniasklaida: lietuviai negali vykti į Rusiją per Baltarusiją
  Gera žinia vežėjams: leidimų kvotos 2017 metais nesikeis
  Tegai:
  bevizė tvarka, sienos kirtimas, Linas Linkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos