19:04 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 26°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Čekijos kariai. Archyvinė nuotrauka

  Lietuva ir Čekija rengia bendras karines pratybas

  AFP / MICHAL CIZEK
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (72)
  14013

  Apie 150 Čekijos rotacinių pajėgų karių su karine technika pirmą kartą keliems mėnesiams atvyksta į Klaipėdą dalyvauti bendrose pratybose su Lietuvos kariais.

  VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Antradienį, sausio 10 dieną, į Lietuvą geležinkeliu per Šeštokus atvyksta Čekijos kariuomenės rotacinių pajėgų kariai. Apie 150 Čekijos karių su savo ginkluote ir apie 30 karinės technikos vienetų iki kovo vidurio su Lietuvos kariais dalyvaus bendrose pratybose, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Tai pirmas kartas, kai Čekijos rotacinių pajėgų kariai keliems mėnesiams treniruotis atvyksta į Lietuvą.

  Atvykstančių Čekijos rotacinių pajėgų pagrindą sudaro kariai iš 74-ojo motorizuotojo bataliono 1-osios pėstininkų kuopos, kurių nuolatinė dislokacijos vieta yra Bucovice mieste.

  Pratybų laikotarpiu Lietuvoje čekų kariai bus dislokuoti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų batalione Klaipėdoje, o treniruosis kartu su Lietuvos didžiojo kunigaikščio Kęstučio mechanizuotojo pėstininkų bataliono (Tauragės rajonas) kariais.

  Čekijos ir Lietuvos kariai dalyvaus bendrose įvairaus lygmens lauko taktinėse pratybose Kairių (Klaipėdos rajonas) ir Generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje, taip pat vykdys kovinio šaudymo treniruotes.

  Į Lietuvą čekai atsigabena ir karinę techniką — šarvuotus visureigius IVECO M65E ir transportinius sunkvežimius. Čekijos karinės technikos kolona antradienį judės regioniniais keliais maršrutu Šeštokai-Klaipėda, koloną lydės ir eismo saugumą užtikrins Lietuvos kariuomenės Karo policija.

  Čekijos kariai planuoja dalyvauti sausio 14 dieną Vilniuje vyksiančiame pagarbos bėgime "Gyvybės ir mirties keliu", kuris skirtas pagerbti žuvusiųjų už Lietuvos laisvę 1991 metais atminimą.

  Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą — užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

  Nuo 2014 metų pavasario stiprinant NATO sutartas atgrasymo priemones Baltijos regione Lietuvoje yra dislokuojami rotuojamos JAV sausumos pajėgų kuopos kariai, taip pat po kelis mėnesius mūsų šalyje treniravosi Belgijos, Danijos, Lenkijos, Liuksemburgo, Portugalijos, Vengrijos ir Vokietijos karių kuopos.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (72)

  Dar šia tema

  Prezidentė: NATO pratybos įrodo politinę valią ginti savo šalį
  Lietuvos karininkai išvyko mokytis į Gruziją
  Lietuvos kariniai laivai dalyvaus pratybose "Šiauriniai krantai 2016"
  Tegai:
  Čekijos kariuomenės rotacinių pajėgų kariai, karinė technika, karinės pratybos, NATO, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos