23:48 2019 Spalio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Šviesolaidžių kabeliai. Archyvinė nuotrauka

  Lietuva sustabdė duomenų centro projektą dėl galimo Rusijos šnipinėjimo

  © Фото: pixabay.com
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  16320

  Valstybės saugumo departamentas atsisako steigti duomenų centrą dėl dažnų kibernetinių atakų.

  VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Lietuvos valdža atsisakė duomenų centro projekto dėl kibernetinių atakų grėsmės, pirmadienį pranešė  Valstybės saugumo departamentas (VSD).

  VSD vadovas Darius Jauniškis pareiškė, kad kibernetinių atakų grėsmė Lietuvoje labai aukšta, todėl  buvo stabdyti verslininkų planai steigti didžiausią šalyje duomenų centrą šalia Vilniaus.

  Valstybės žvalgyba perspėjo, kad šis centras gali būti sujungtas su Rusijos šnipinėjimo centru.

  "Grėsmės labai paprastos — tos pačios kibernetinės grėsmės, duomenų praradimas. Pamatėm grėsmę, įspėjom sprendimų priėmėjus", — pirmadienį žurnalistams Seime sakė Jauniškis.

  Kaip pranešė BNS, vyriausybinė komisija remdamasi VSD duomenimis priėmė neigiamą išvadą dėl bendrovės "Arcus Novus" projekto.

  Projektas buvo sustabdytas dar praeitais metais.

  "Mes perspėjome Vyriausybę, kad duomenų centrą šviesolaidžių linijomis sujungus su Rusija, jis gali būti prijungtas prie Rusijos federalinės saugumo tarnybos tinklo. Vyriausybė rėmėsi būtent šia informacija", — sakė Jauniškis.

  Duomenų centro projektą ketino plėtoti "Arcus Novus" antrinė įmonė "AmberCore DC". Šios bendrovės vyriausybinės komisijos išvadą apskundė teismui ir teigia projekto kol kas nestabdančios.

  Penktadienio popietę dėl kibernetinės atakos buvo sutrikusi naujienų agentūros BNS redakcijos Taline serverių veikla. Nenustatyti veikėjai kibernetinę ataką prieš BNS duomenų centro Estijoje serverius ir kitą tinklo infrastruktūrą pradėjo apie 14:00, dėl to buvo sutrikęs agentūros darbas — neveikė naujienų terminalas ir nebebuvo skelbiami naujienų pranešimai. Dėl šio incidento taip pat buvo sutrikęs ir BNS biuro Lietuvoje darbas.

  Dar šia tema

  Lietuvoje prasideda pirmosios nacionalinės kibernetinio saugumo pratybos
  Merkel aplankė NATO kibernetinės apsaugos centrą Estijoje
  Tegai:
  duomenų centras, kibernetinės atakos, Arcus Novus, Valstybės saugumo departamentas, Darius Jauniškis, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos