22:04 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (278)
  113

  Baltarusijos ambasadorius Lietuvoje susitikęs su Seimo pirmininku tikino, kad Baltarusija nemato jokių problemų dėl Astravo AE pagamintos elektros naudojimo ir pardavimo.

  VILNIUS, saus 11 — Sputnik. Baltarusija neabejoja netoli Lietuvos sienos statomos atominės elektrinės saugumu ir nemato problemų dėl elektros pardavimo, antradienį pareiškė Baltarusijos ambasadorius Vilniuje Aleksandras Korolis.

  Jis antradienį po susitikimo su Seimo pirmininku Viktoru Pranckiečiu, žurnalistams pareiškė, kad kitą savaitę į Baltarusiją atvyks Tarptautinės atominės energijos agentūros (TATENA) misija įvertinti aikštelės parinkimą.

  "TATENOS misija dėl aikštelės bus artimiausiu metu. Laukėme praėjusių metų pabaigoje, bet misija atvažiuoja sausio 16-20 dienomis," — žurnalistams Seime sakė Korolis.  

  Pranckietis savo ruožtu labai ragino Minską įsileisti tarptautinius stebėtojus ir išsakė susirūpinimą dėl pasikartojančių incidentų.

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Сергей Гунеев

  Korolio teigimu, Astravo jėgainėje pagaminta elektra be problemų bus naudojama Baltarusijoje.

  "Elektrinė statoma atsižvelgiant į sumažėjusį dujų vartojimą. Todėl mes nematome problemų (dėl elektros pertekliaus).  Lietuvos reikalas — pirkti ar nepirkti. Bet kiekvienu atveju reikia elgtis protingai — jeigu elektra bus pigesnė, tai tikriausiai bet kuri vyriausybė suinteresuota sukurti savo liaudžiai patraukliausias ir naudingiausias sąlygas", — sakė ambasadorius.

  Saugumo klausimas

  Diplomtas taip pat pareiškė, kad Baltarusija jau įvykdė įsipareigojimą surengti statomos elektrinės patikimumo dirbant nepalankiausiomis sąlygomis bandymus, kitaip vadinamuosius "stress testus".

  "Stress testai  jau atlikti. Atlikti vadovaujantis Europos reikalavimais. "Gosatomnadzor" (priežiūros institucija — Sputnik) rengia reikalingus dokumentus, jie bus parengti iki balandžio mėnesio ir tada bus oficialiai perduoti Europos Komisijai vertinimui", — teigė ambasadorius.

  Korolis tikino esąs tikras Astravo elektrinės jėgainės saugumu.

  Visas naujienas apie Astravo AE statybas galima surasti čia>>

  "Aš manau, kad niekas čia neabejoja, kad baltarusiai nėra sau priešai, kad statytų nesaugią elektrinę ir baigė, atsiprašau, tik dvi ar tris klases mokykloje", — pareiškė jis.

  Korolis išreiškė pasitikėjimą Rusija kaip atominių elektrinių statybų lydere.

  "Rusija yra atomo statybos lyderis, todėl nepasitikėti Rusijos puse negalima", pabrėžė diplomatas.

  Jis sakė, kad Baltarusijoje sudaryti visi reikalingi statybos priežiūros mechanizmai.

  Praeitą savaitę Užsienio reikalų ministerija paskyrė specialų ambasadorių Astravo AE klausimais Darių Degutį.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais.Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (278)

  Dar šia tema

  Energetikos ministras: didžiausias tikslas — užtikrinti Astravo AE saugumą
  Misija į Baltarusiją: TATENA šiunčia ekspertus įvertinti Astravo AE
  Rosatom: Astravo AE korpuso įvedimas gali būti atidėtas bent pusmečiui
  Aplinkos ministerija: pagrindiniai nesutarimai dėl Astravo AE neišpręsti
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), Astravas, atominė elektrinė, Astravo AE, Rosatom, Baltarusijos ambasada, Seimas, Aleksandras Korolis, Viktoras Pranckietis, Lietuva

  Svarbiausios temos