04:59 2018 Kovo 23
Vilnius0°C
Tiesioginis eteris
  Saulius Skvernelis. Archyvinė nuotrauka

  Skvernelis: opozicija siekia sukiršinti Vyriausybę ir prezidentę

  © Photo: Facebook / Saulius Skvernelis
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  10121

  Konservatorių lyderis sukritikavo ministrų kabineto darbą ir naują premjerą Saulių Skvernelį dėl lyderystės stokos, savo ruožtu ministras pirmininkas šiuos kaltinimus pavadino nepagrįstais.

  VILNIUS, saus 12 — Sputnik. Opozicija siekia sukiršinti Vyriausybę ir prezidentę Dalią Grybauskaitę, sako premjeras Saulius Skvernelis, konservatorių lyderiui Gabrieliui Landsbergiui sukritikavus jį dėl lyderystės stokos, praneša BNS.

  "Aš manau, kad opozicijos tai yra svajonė ir siekis, kad galėtų įkalti tokį pleištą", — Žinių radijui ketvirtadienį sakė ministras pirmininkas.

  Tėvynės sąjungos — Lietuvos krikščionių demokratų pirmininkas Landsbergis šią savaitę paskelbtame interviu portalui lrt.lt sukritikavo ministrų kabineto darbą. Pasak jo, "Vyriausybė turi parodyti lyderystę, kokia jos kryptis, o ne kiekvieną kartą per petį dairytis, ką pasakys prezidentė, neduok, Dieve, susipyks".

  "Mano nuomone, tai jau darosi tendencija. Išeina iš prezidentūros kokia nors kryptis, kad reikia daryti būtent taip, o tuomet premjeras sutinka, kad tai — geriausias sprendimas. Atleiskit, bet tu turi švietimo patarėją. <…> Aš tikiuosi lyderystės iš premjero, o ne prezidentės pritarėjo", — kalbėjo Landsbergis.

  Tokia nuomonę ministras pirmininkas pavadino "niekuo nepagrįsta".

  Pasak Skvernelio, prezidentės iniciatyvos, teikiamos įstatymų pataisos tiesiog dažnai sutampa su Vyriausybės programa.

  "Manyčiau, kad opozicijos lyderiui reikėtų kalbėti apie  lyderystės problemas savo partijoje ir spręsti pirmiausia savo reikalus, galvoti apie savo ateitį, nes rinkėjai, visuomenė aiškiai pasakė, kur yra jų vieta, o jų vieta yra prie taip vadinamo atsarginių suoliuko", — sakė premjeras.

  Konservatoriai pernai spalį vykusiuose Seimo rinkimuose liko antri. Išankstiniai šios partijos pirmininko rinkimai vyks vasarį.

  Daugiausia balsų rinkimuose laimėjusi Valstiečių ir žaliųjų sąjunga suformavo valdančiąją koaliciją su socialdemokratais.

  Dar šia tema

  Skvernelis žada įvesti visuotinį šaukimą 2019 metais
  Konservatoriai prašo Linkevičiaus pasiaiškinti
  Skvernelio Ministrų kabinetas davė priesaiką
  Tegai:
  Gabrielius Landsbergis, Saulius Skvernelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos