01:34 2019 Lapkričio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1091
 • RUB70.6406
  Linas Linkevičius. Archyvinė nuotrauka

  Skirtingų frakcijų politikai turi susitelkti — Linkevičius apie Astravo AE

  © Flickr/ Lithuanian MFA
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (230)
  11664

  Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius teigia, kad apginti Lietuvos interesus padėtų nacionalinis partijų susitarimas, kad pagamintos Astravo AE elektros nebus Lietuvos rinkoje.

  VILNIUS, saus 20 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius ketvirtadienį susitiko su skirtingų Seimo frakcijų atstovais ir paragino juos suvienyti jėgas dėl Baltarsijoje netoli Lietuvos sienos statomos atominės elektrinės, praneša BNS.

  "Vieninga Lietuvos pozicija ir susitelkimas yra pamatinė sąlyga apginti Lietuvos interesus", — po susitikimo išplatintame pranešime spaudai sakė ministras.

  Anot Užsienio reikalų ministerijos, Linkevičius su parlamentarais aptarė "Astravo atominės elektrinės keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui, visuomenės sveikatai ir aplinkai".

  Susitikime dalyvavo ministro partijos bendražygis socialdemokratas Gediminas Kirkilas, konservatoriai Andrius Kubilius ir Dainius Kreivys ir "valstiečių žaliųjų" atstovas Virgilijus Poderys.

  Ministras po susitikimo sakė, kad Lietuvos interesus padėtų ginti "atnaujintas nacionalinis partijų susitarimas ir aiškus principingas signalas, kad elektros, pagamintos grėsmę mūsų saugumui, gyventojų sveikatai ir aplinkai keliančiose elektrinėse, Lietuvos rinkoje nebus, priimant elektros rinkos apsaugos įstatymą". 

  Lietuvos politikai tiek iš valdančiųjų, tiek iš opozicinių frakcijų teigia, kad 50 kilometrų nuo Vilniaus statoma Astravo atominė elektrinė neatitinka saugumo standartų. Elektros boikoto įstatymą inicijavę opoziciniai konservatoriai kritikuoja valdančiuosius, kad jie šiam klausimui neskiria pakankamai dėmesio. Valdantieji atkerta, kad atsakomybę turėtų prisiimti konservatoriai, kurių valdymo metu prasidėjo statybos, ir teigia, kad vidaus nesutarimai trukdo siekti tarptautinės paramos.

  Baltarusija atmeta Lietuvos priekaištus ir sako, kad atominė elektrinė statoma laikantis visų saugumo standartų, o Lietuvos kritiką lemia ekonominiai motyvai.

  Apie Astravo AE

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (230)

  Dar šia tema

  Baltarusijos ambasadorius: Astravo AE — saugi ir elektra bus pigesnė
  Darius Degutis spręs Astravo AE klausimus
  Tegai:
  Astravo atominė elektrinė (AE), saugumas, atominė elektrinė, Užsienio reikalų ministerija, Linas Linkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos