21:31 2020 Rugpjūčio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1817
 • RUB86.9753
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  95

  Sausio 24-26 dienomis į Klaipėdą atvyksta pirmieji NATO priešakinio bataliono kariai su karine technika iš Belgijos.

  VILNIUS, saus 23 — Sputnik. Sausio 24-26 dienomis į Lietuvą keltu per Klaipėdą atvyksta Belgijos kariuomenės pajėgų kariai, pranešė Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Per 100 Belgijos karių su savo ginkluote ir apie 50 įvairios karinės technikos vienetų sudarys nuo šių metų Lietuvoje dislokuojamos NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės priešakinę logistinę grupę, kuri bus atsakinga už likusių bataliono kovinės grupės pajėgų perdislokavimą. 

  Atvykstančių Belgijos pajėgų pagrindą sudaro kariai iš 18-ojo ir 29-ojo Belgijos kariuomenės logistikos batalionų, su priskirtais medikų ir karo policijos vienetais.

  Dislokavimo ir pirmosios rotacijos laikotarpiu Lietuvoje belgų kariai bus dislokuoti Ruklos įguloje, kur kartu su Vokietijos, Nyderlandų ir Norvegijos kariais dalyvaus bendrose įvairaus lygmens lauko taktinėse pratybose Lietuvos kariuomenės poligonuose.

  Место в Рукле, где первое время будут жить солдаты международного батальона
  NATO tarptautinio bataliono apgyvendinimo vieta Rukloje

  Į Lietuvą belgai daugiausiai atsigabena logistinės paskirties techniką — transportinius sunkvežimius, kuriais užtikrins visos bataliono kovinės grupės mobilumą.

  Belgijos karinės technikos kolona trečiadienį judės magistraliniais ir regioniniais keliais maršrutu Klaipėda —Rukla, koloną lydės ir eismo saugumą užtikrins Lietuvos kariuomenės Karo policija.

  2017-2018 metų laikotarpiui NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai — iš viso apie 1 200 karių. Bataliono kovinei grupei vadovaus ir jos pagrindą sudarys Vokietijos kariai.

  Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis. 

  Lietuvoje dislokuojama NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa, trys-keturios kovinės kuopos. Be to, bus įvairūs kovinės paramos vienetai. Sąjungininkų bataliono kovinė grupė pagal poreikį, pavyzdžiui grėsmė, pratybos ir panašiai, galės būti pastiprinam. Pastiprinimas planuojamas ir šią vasarą, kai numatytas intensyvus pratybų ciklas. Planuojama, kad į Lietuvą papildomi atvyks artilerijos, oro erdvės gynybos, inžineriniai ir kiti padaliniai.

  Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą — užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą logistinę paramą.

  Lietuvos kariuomenė turi kelis tūkstančius karių, tačiau šiais metais regione karinę misiją atliks tarptautinis NATO batalionas.

  NATO vadovybė 2016 metų liepą priėmė sprendimą dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje keturis batalionus. 2016 metais NATO padidino karinių pratybų intensyvumą.

  Vokietija vadovaus tokiam batalionui Lietuvoje, amerikiečiai — Lenkijoje, britai — Estijoje, Kanada — Latvijoje.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Žukas patvirtino gerų sąlygų užtikrinimą NATO batalionui
  Tarptautinis NATO batalionas bus dislokuotas Rukloje
  Tegai:
  Belgija, kariai, tarptautinis batalionas, Krašto apsaugos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos