19:04 2020 Spalio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Konservatoriai, kurių lyderis dar vasarą siūlė Donaldui Trampui "pasigydyti", prie Jungtinių Amerikos Valstijų ambasados Lietuvoje organizavo nesankcionuotą piketą naujajam JAV prezidentui palaikyti.

  VILNIUS, saus 24 — Sputnik, Aleksandr Lipovec. Atsižvelgiant į masinius mitingus prieš naująją Donald Trump (Donaldo Trampo) administraciją JAV, paramos akcija Lietuvos sostinėje buvo labai  kukli.

  Su plakatais ir vėliavomis prie JAV ambasados Lietuvoje atėjo septyni jauni konservatoriai ("Tėvynės sąjunga — krikščionys demokratai"), vadovaujami Lauryno Kasčiūno.

  Пикетчики у посольства США в Литве
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Protestuotojai prie JAV ambasados Lietuvoje

  "Jungtinėse Amerikos Valstijose išrinktas naujas prezidentas. Mes gerbiame amerikiečių demokratiją ir turime priprasti prie to. Šiuo piketu mes norime pasiūsti signalą naujam Jungtinių Valstijų prezidentui, kad mes susidūrėme su išorės grėsme. Ir vietoj (Trampo — Sputnik) kritikos ieškokime būdų, kaip prie jo prieiti, sukurti santykius", — pareiškė Kasčiūnas žurnalistams.

  Seimo deputatas dar kartą pakartojo tai, apie ką po Trampo pergalės teigė šalies vadovė Dalia Grybauskaitė ir užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius. Jis pažymėjo neginčijamą JAV lyderystę Europoje ir tai, kad valstijos ir toliau turėtų išlikti Europos saugumo garantu. Ir dabar labai svarbu, kad Trampas pripažintų, kad Lietuva ir JAV visada buvo ir bus sąjungininkės.

  Владимирас Лаучюс, политолог, журналист
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Vladimiras Laučius, politologas, žurnalistas

  Atsakydama į Trampo pastabą, kad daugelis NATO narių nevykdo vieno iš svarbiausių reikalavimų — skirti gynybai bent 2% BVP, Lietuva jau pareiškė, kad iki 2020 metų išlaidos kariuomenei išaugs iki 2,5%.

  "Esminė (piketo — Sputnik) idėja yra ta, kad mes galime jį mėgti arba nemėgti, galime būti skirtingų ideologinių orientacijų žmonės, bet turime aiškiai suprasti, kad tai (Trampas — Sputnik) yra Vakarų pasaulio lyderis, ir kai mums kils kokia nors grėsmė, mes kreipsimes į jį, o ne į masinius protestuotojus, kurie protestuoja prieš jį", — pasakė Kasčiūnas.

  • Пикетчики позируют перед телекамерами
   Piketuotojai pozuoja prieš televizijos kameras
   © Sputnik/ Alexander Lipovets
  • Депутат Сейма Лауринас Кащюнас и участники акции
   Seimo narys Laurynas Kasčiūnas ir akcijos dalyviai
   © Sputnik/ Alexander Lipovets
  • Депутат Сейма от консерваторов Лауринас Кащюнас общается с журналистами
   Konservatorius Laurynas Kasčiūnas bendrauja su žiniasklaida
   © Sputnik/ Alexander Lipovets
  • Плакаты в поддержку Дональда Трампа в руках молодых консерваторов Литвы
   Plakatai su Donaldą Trampą palaikančiais šūkiais jaunųjų konservatorių rankose
   © Sputnik/ Alexander Lipovets
  1 / 4
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Piketuotojai pozuoja prieš televizijos kameras

  "Reikia baigti chaosą, kuris yra susijęs su jo asmenybe ir kurti normalius politinius santykius. Mes per daug jėgų sutelkėme, kad laimėtų Hilary Clinton (Hilari Klinton) ir tai buvo mūsų klaida", — pridūrė jis.

  Prisimename, kad rinkiminės kompanijos metu visas Lietuvos politinis elitas, vadovaujamas konservatorių buvo įsitikinęs, Demokratų partijos atstovės pergale.

  Trampo adresu iš Vilniaus buvo girdimos tik nemalonios replikos. O konservatorius, pirmasis nepriklausomos Lietuvos lyderis, buvęs europarlamentaras Vytautas Landsbergis, Vašingtono skvero atydarymo metu pareiškė: "Mus šiandien gąsdina kai kurios pabaisos, bet jau ne pirmą kartą. Pasirodo šmėkla, kuri sako: žiūrėkit, JAV išstos iš NATO, sugriaus NATO, ką jūs tada darysite? O mes sakome: eik tu į vieną įstaigą pasikonsultuok dėl sveikatos".

  Dar šia tema

  Madona pasiteisino dėl Trampui adresuotų keiksmažodžių
  Trampas: laikas veikti
  Niujorko meras ir Robertas De Niras vadovavo mitingui prieš Trampą
  Daugiatūkstantinis mitingas prieš Donaldą Trampą praėjo Niujorke
  Tegai:
  palaikymas, piketas, Tėvynės sąjunga - Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Seimas, Laurynas Kasčiūnas, Donaldas Trampas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos