10:58 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  19

  Beveik 160 karių su daugiau kaip 40 vienetų įvairios karinės technikos vykdė gynybines operacijas Alytuje — tai ulonai dalyvavo pratybose, parengtose apgyvendintoje civilinėje erdvėje.

  VILNIUS, saus 26 — Sputnik. Sausio 24 dieną Lietuvos kariuomenės Mechanizuotosios pėstininkų brigados "Geležinis Vilkas" Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų bataliono kariai dalyvavo taktiniuose mokymuose "Alytaus gynyba", praneša Lietuvos kariuomenė.

  Beveik 160 karių su daugiau kaip 40 vienetų įvairios karinės ratinės ir vikšrinės technikos treniravosi Alytaus mieste ir jo apylinkėse.

  Военные учения Оборона Алитуса
  © Photo : kariuomene.kam.lt
  Birutės ulonų bataliono karys

  Mokymų tikslas — treniruoti Ulonų bataliono vadų gebėjimą planuoti ir valdyti gynybines operacijas mieste. Visos pratybų situacijos kariams buvo rengiamos urbanizuotoje, tankiai užstatytoje ir apgyvendintoje civilinėje erdvėje.

  Pratybas stebėjo bei jų dalyvius vertino bataliono štabo Kovinio rengimo skyriaus viršininkas laikinai vykdantis ir bataliono vado funkcijas, majoras Gediminas Ališauskas, apibendrindamas pratybas, labiausiai įvertino, kad Alytaus mieste treniravosi ne tik padalinių vadai.

  Военные учения Оборона Алитуса
  © Photo : kariuomene.kam.lt
  Karys planuoja operaciją

  "Mūsų miestas mūsų kariams tapo dar labiau suprantamas, pratybų kontekste puikią galimybę įsivertinti ir patobulinti savo įgūdžius turėjo ir struktūriniai bataliono padaliniai — štabo kuopa vykdė pagrindinės vadavietės įrengimą, minosvaidžių būrio kariai vertino ir užiminėjo ugnies pozicijas, prieštankinio būrio operatoriai veikė iš pozicijų pastatuose ar ant jų stogų. Pirminis pratybų vertinimas — teigiamas, tačiau taip pat turime ir išmoktų pamokų, identifikuotos problemos, kurių sprendimui pritrūko efektyvumo. Išanalizavus šių pratybų situacijas mes dar efektyviau ir kokybiškiau veiksime mūšio mieste sąlygomis", — pasakė Ališauskas.

  Военные учения Оборона Алитуса
  © Photo : kariuomene.kam.lt
  Pratybų situacijos kariams buvo pastatuose ar ant jų stogų

  Tai buvo pirmoji ir įvadinė pratybų ciklo "Alytaus gynyba" dalis. Vasario mėnesį Alytaus mieste vyks Lietuvos kariuomenės Greitojo reagavimo pajėgų 2-osios bataliono kovinės grupės taktiniai mokymai prie kurių jau pakviesti prisijungti ir vietinės savivaldos, policijos, priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos institucijos, gydymo įstaigos.

  Dar šia tema

  Lietuvis tikrins Rusijos karinį dalinį
  Lietuva pasitinka priešakinę NATO bataliono grupę
  Lietuva ir Čekija rengia bendras karines pratybas
  Tegai:
  karinės pratybos, kariai, Alytaus gynyba, Didžiosios kunigaikštienės Birutės ulonų batalionas, Mechanizuotoji pėstininkų brigada "Geležinis Vilkas", Lietuvos kariuomenė, Alytus, Lietuva

  Svarbiausios temos