09:14 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  66

  Pirmieji NATO priešakinio bataliono kariai iš Belgijos su karine technika judės iš Klaipėdos į dislokavimo vietą Rukloje.

  VILNIUS, saus 27 — Sputnik. Šiandien, sausio 27 dieną, Lietuvos keliais maršrutu Klaipėda-Rukla judės Belgijos karinės technikos kolonos. NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės logistiką užtikrinsiantys ir Rukloje tarnausiantys Belgijos kariai kartu su technika į Lietuvą keltu atvyko antradienį, praneša Krašto apsaugos ministerijos tarnyba.

  Koloną lydės ir eismo saugumą užtikrins Lietuvos kariuomenės Karo policija.

  Nuo kitos savaitės prasidės ir Vokietijos karių, kurie sudarys NATO priešakinių pajėgų bataliono pagrindą, persidislokavimas iš nuolatinės vietos Bavarijoje į Lietuvą. Vėliau į šalį atvyks Nyderlandų ir Norvegijos kariai, kurie sudarys pirmąją NATO priešakinių pajėgų rotaciją.

  Planuojama, visi NATO priešakinių pajėgų bataliono padaliniai į Lietuvą atvyks ir visą operacinį pajėgumą pasieks iki birželio vidurio.

  2017-2018 metų laikotarpiui NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinėje grupėje tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, Kroatijos ir Prancūzijos kariai — iš viso apie 1 200 karių. Bataliono kovinei grupei vadovaus ir jos pagrindą sudarys Vokietijos kariai.

  Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su Lietuvos kariais, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

  Lietuvos kariuomenė turi kelis tūkstančius karių, tačiau šiais metais regione karinę misiją atliks tarptautinis NATO batalionas.

  NATO vadovybė 2016 metų liepą priėmė sprendimą dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje keturis batalionus. 2016 metais NATO padidino karinių pratybų intensyvumą.

  Размещение батальонов в странах Балтии
  © Photo : kariuomene.kam.lt
  Keturių NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinių grupių dislokavimas Baltijos šalyse ir Lenkijoje

  Vokietija vadovaus tokiam batalionui Lietuvoje, amerikiečiai — Lenkijoje, britai — Estijoje, Kanada — Latvijoje.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Žukas patvirtino gerų sąlygų užtikrinimą NATO batalionui
  Tarptautinis NATO batalionas bus dislokuotas Rukloje
  Tegai:
  batalionas, kariai, Krašto apsaugos ministerija, NATO, Lietuva

  Svarbiausios temos