12:04 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  17

  Seimo narė liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigia, kad jei Vyriausybė nesutars dėl fizinių bausmių sąvokos, jokios naujos strategijos neveiks.

  VILNIUS, saus 31 — Sputnik. Antradienį Seimo posėdžio metu liberalė Viktorija Čmilytė-Nielsen teigė, kad Vyriausybei nesutariant dėl elementaraus smurto prieš vaikus ir fizinių bausmių apibrėžimo, negalima net pradėti svarstyti atnaujintos valstybinės smurto prevencijos strategijos.

  Seimo Liberalų sąjūdžio frakcija šiandien susitiko su socialinės apsaugos ir darbo ministru Linu Kukuraičiu bei vidaus reikalų ministru Eimučiu Misiūnu aptarti artimiausio plano, kas bus daroma siekiant užkirsti kelią smurtui prieš vaikus.

  "Tragiškiems įvykiams niekas nesiruošė, tačiau blogiausia, kad už smurto šeimose pažabojimą atsakingi ministrai neturi bendros vizijos, kas bus ir turi būti daroma. Kiekviena ministerija į problemos sprendimą žvelgia atskirai", — susitikimo metu sakė Seimo Liberalų sąjūdžio frakcijos ir Žmogaus teisių komiteto narė Čmilytė-Nielsen.

  Anot jos, vien kaltųjų paieškos nepadės Lietuvai pakilti iš dugno, kuriame Europos kontekste "esame pagal vaikų mirčių statistiką".

  "Pirmas dalykas — būtina aiškiai įstatymu apibrėžti, kas yra smurtas, kokios jo formos ir uždrausti fizines bausmes. Jei Socialinės apsaugos ir darbo ministerija nesugeba padaryti net šito darbo, jei čia bus ieškoma taip vadinamų "kompromisų" — jokios naujos strategijos kovoje prieš smurtą neveiks", — pridūrė Čmilytė-Nielsen.

  Liberalė susitikime su socialinės apsaugos ir darbo bei vidaus reikalų ministrais akcentavo, kad netoleruotina, kai smurto bylų tyrėjai visiškai ignoruoja pagrįstas medikų išvadas, kai apklausiant vaiką nedalyvauja psichologai ir kai nežinoma, kokios institucijos turėtų pasirūpinti nukentėjusiu vaiku.

  Tragedija Kėdainiuose: keturmetis mirė nuo patirtų sumušimų>>

  Liberalai siūlo skubiai patvirtinti artimiausių veiksmų prieš smurtą planą.

  Liberalų planas

  Pirma, skubiai priimti Vaiko teisių apsaugos pagrindų įstatymo pataisas, kurios užtikrins vaiko interesus.

  Antra, užtikrinti geresnes darbo ir finansines sąlygas socialiniams darbuotojams, kad jie galėtų realiai pasirūpinti šeimomis.

  Trečia, šeimoms turi būti teikiama kompleksinė ir reguliari pagalba, būtinos individualios šeimos vertinimo metodikos.

  Ketvirta, įteisinti profesionalių globėjų institutą, sudaryti galimybes nevyriausybinėms organizacijoms atlikti profesionalių globėjų ir vaiko teisių apsaugos specialistų darbą.

  Penkta, būtina užtikrinti smurto aukų apsaugą, plėsti ir stiprinti specializuotos pagalbos centrų tinklą.

  Šešta, turi įsigalioti bendri smurto artimoje aplinkoje, kurioje auga vaikas, atpažinimo kriterijai, kuriais galėtų remtis ikimokyklinio ir bendrojo ugdymo mokyklų darbuotojai.

  Septinta, būtina įsteigti krizių centrus moterims ir vyrams, įgyvendinti specialias elgesio keitimo ir nesmurtinio problemų sprendimo programas.

  Aštunta, visose mokyklose ir ikimokyklinio ugdymo įstaigose turi būti diegiamos efektyviausios patyčių prevencijos programos, stiprinančias vaikų socialinius įgūdžius, įtraukiančios tėvus ir bendruomenes. 

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Neleisk sunkumams užaugti: vaikus drąsina dalintis skaudžiais išgyvenimais
  Prokuratūra vykdys griežtesnę smurto prieš vaikus tyrimų kontrolę
  Tegai:
  smurtas prieš vaikus, smurtas šeimoje, Liberalų sąjūdis, Seimas, Viktorija Čmilytė-Nielsen, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos