12:38 2018 Kovo 21
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  JAV rotacinių pajėgų oro desanto kariai dalyvauja pratybose Lietuvoje. Archyvinė nuotrauka

  JAV rotacinių pajėgų oro desanto kariai baigia misiją Lietuvoje

  © Photo: kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (63)
  2733

  Karius iš 173-osios oro desanto brigados nuo vasario vidurio pakeis JAV 3-osios brigados 68-ojo sunkiųjų pėstininkų pulko 1-ojo bataliono "Barbarų" kuopa, kuri su savimi atsigabens apie 10 tankų ir penkias pėstininkų kovos mašinas.

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Vasario pradžioje penkių mėnesių rotaciją Lietuvoje baigia Jungtinių Amerikos Valstijų kariai iš 173-osios oro desanto brigados "Able" kuopos, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Vasario 2 dieną JAV rotacinių pajėgų "Able" kuopa vykdys vienas paskutinių karinio rengimo pratybų Lietuvoje ir treniruosis šaudymo bei pastatų valymo įgūdžių generolo Silvestro Žukausko poligone Pabradėje esančiame "Mūšis mieste" treniruočių komplekse.

  2016 metų rugsėjį rotaciją pradėję JAV oro desanto "Able" kuopos kariai demonstravo gebėjimą greitai perdislokuoti pajėgas į operacijos regioną oru, o pabaigti savo buvimą Lietuvoje ketina simboliniu žygiu pėsčiomis nuo Gudienos gyvenvietės (Kaišiadorių rajono savivaldybė) iki Trakų pilies, taip pademonstruodami gebėjimą perdislokuoti pajėgas žeme.

  Воздушный десант США участвует в военных учениях в Литве
  JAV oro desanto "Able" kuopos kariai išsilaipina vietovėje

  Rotacijos Lietuvoje metu "Able" kuopos kariai su štabo ir logistiniu elementu — iš viso apie 280 karių — buvo apgyvendinti Lietuvos didžiojo kunigaikščio Vaidoto mechanizuotajame pėstininkų batalione Rukloje. Per penkis rotacijos mėnesius JAV kariai vykdė bendras pratybas kartu su Lietuvos sausumos pajėgų kariais.

  JAV rotacinių pajėgų karius iš 173-osios oro desanto brigados nuo vasario vidurio pakeis JAV 4-osios divizijos 3-osios brigados 68-ojo sunkiųjų pėstininkų pulko 1-ojo bataliono "Barbarų" kuopa, atvyksianti iš Lenkijos. Planuojama, kad naujoji JAV rotacinių pajėgų pamaina su savimi atsigabens apie 10 tankų M1A2 "Abrams", penkias pėstininkų kovos mašinas M2A3 "Bradley".

  JAV sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi nuo 2014 metų pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos Rytinėje Aljanso dalyje "Atlanto ryžtas" ("Operation Atlantic Resolve"). Tuo JAV demonstruoja savo kolektyvinės gynybos įsipareigojimą NATO sąjungininkams užtikrinant saugumą po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

  173-ąją oro desanto brigadą

  173-oji oro desanto brigada yra dislokuota Italijoje, Vičensa mieste. Šis padalinys specializuojasi greito perdislokavimo operacijose, gali vykdyti įvairias karines operacijas, greitai persikelti į numatytą operacijos regioną.

  Šios brigados kariai buvo ir pirmieji JAV rotacinių pajėgų kariai atvykę į Lietuvą 2014 balandį, kai juos atsiųsdamos JAV pademonstravo tvirtą JAV ir NATO įsipareigojimą kolektyvinei sąjungininkų gynybai ir regiono saugumui po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (63)

  Dar šia tema

  Lietuviai patenkinti šalies naryste NATO
  Alytaus gyventojai tapo karinės miesto gynybos liudytojais
  Lietuva ir Čekija rengia bendras karines pratybas
  Tegai:
  karinės pratybos, kariai, JAV rotacinių pajėgų "Able" kuopa, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos