04:32 2019 Lapkričio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1061
 • RUB70.6242
  Vokietijos kariai Lietuvoje. Archyvinė nuotrauka

  Prezidentė pasveikins NATO priešakinių pajėgų bataliono karius

  © Photo: Lietuvos Respublikos Krašto apsaugos ministerija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (176)
  4731

  Pirmuosius į Lietuvą atvykusius NATO priešakinių pajėgų bataliono karius iškilmingos ceremonijos metu pasveikins prezidentė Dalia Grybauskaitė ir aukštieji kariuomenės pareigūnai.

  VILNIUS, vasario 3 — Sputnik. Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė vasario 7 dieną Rukloje pasveikins į šalį atvykusius pirmuosius NATO priešakinių pajėgų bataliono ir sąjungininkų rotacinių pajėgų karius, praneša Krašto apsaugos ministerija.

  Oficialios ceremonijos metu Didžiojo Lietuvos etmono Jonušo Radvilos mokomajame pulke bus išrikiuoti dalis Lietuvoje jau dislokuotų NATO priešakinių pajėgų bataliono karių iš Vokietijos, Belgijos ir Nyderlandų. Rikiuotės aikštėje taip pat dalyvaus į Lietuvą pratyboms atvykę Jungtinių Amerikos Valstijų ir Čekijos rotacinių pajėgų kariai, Lietuvos kariuomenės vienetų kariai.

  NATO priešakinių pajėgų bataliono ir sąjungininkų karius taip pat pasveikins Vokietijos ir Lietuvos gynybos ministrai Ursula von der Leyen ir Raimundas Karoblis, NATO Jungtinių pajėgų Briunsiume, NATO Šiaurės Rytų korpuso Ščecine ir NATO Junginių sausumos pajėgų Izmire štabų vadovybė, Lietuvos kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas, Vokietijos kariuomenės vado pirmasis pavaduotojas generolas leitenantas Markus Kneip, NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės Lietuvoje vadas pulkininkas leitenantas Christoph Huber, užsienio šalių ambasadoriai ir gynybos atašė. 

  2016 metų liepą Varšuvos NATO viršūnių susitikime valstybių lyderiai priėmė sprendimą nuo 2017 metų trijose Baltijos valstybėse ir Lenkijoje sustiprinti sąjungininkų buvimą, dislokuojant po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovines grupes.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (176)

  Dar šia tema

  Lietuva ir Vokietija pasirašė Sausumos pajėgų bendradarbiavimo raštą
  NATO priešakinio bataliono kariai iš Vokietijos atvyksta į Lietuvą
  Suomija ir Švedija gali prisidėti prie NATO priešakinio bataliono
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, kariai, NATO, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos