16:19 2018 Vasario 24
Vilnius-10°C
Tiesioginis eteris
  JAV rotacinių pajėgų oro desanto Able kuopos karys. Archyvinė nuotrauka

  JAV oro desanto kariai atliks 50 kilometrų žygį pėsčiomis

  © Фото: kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (61)
  2513

  Jungtinių Amerikos Valstjų rotacinių pajėgų oro desanto "Able" kuopa kartu su Lietuvos kariais žygiuos nuo Gudienos miestelio iki Trakų pilies ir per dvi paras įveiks pusšimtį kilometrų.

  VILNIUS, vasario 7 — Sputnik. Jungtinių Amerikos Valstijų kariai, Lietuvoje pradėję penkių mėnesių rotaciją, demonstruodami gebėjimą greitai perkelti pajėgas į operacijos regioną oru, karinį rengimą ketina pabaigti simboliniu žygiu pėsčiomis nuo Gudienos gyvenvietės (Kaišiadorių savivaldybė) iki Trakų pilies, parodydami savo ištvermę ir gebėjimą perdislokuoti pajėgas žeme, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Apie 50 km žygį maždaug 100 JAV ir Lietuvos karių įveiks per dvi paras, naktį praleisdami stovyklavietėje miškingoje vietovėje. Žygį kartu atliks Butigeidžio dragūnų ir kunigaikščio Vaidoto batalionų kariai.

  Žygis prasidės Gudienos miestelyje vasario 7 dieną, 9:00, finišą planuojama pasiekti vasario 8 dieną, 15:30-17:00.

  Jungtinių Amerikos Valstijų 173-osios oro desanto brigados karių rotacija, prasidėjusi 2016 metų rugsėjo 13 dieną įspūdinga oro desanto operacija, pavadinta "Bayonet Strike" ("Durtuvo kirtis") ir trukusi penkis mėnesius, šią savaitę baigsis.

  Rotacijos metu "Able" kuopa su štabo ir logistiniu elementu, sudaryta iš maždaug 280 karių, buvo apgyvendinta Rukloje, kunigaikščio Vaidoto batalione. Bendrąsias pratybas ji vykdė tiek atskirai, tiek kartu su kitais Sausumos pajėgų vienetais.

  173-oji oro desanto brigada yra dislokuota Italijoje, Vičensa mieste. Šis padalinys specializuojasi greitojo perdislokavimo operacijose, gali vykdyti įvairias karines operacijas, desantuotis į numatytą operacijos regioną. Šios brigados kariai buvo ir pirmieji JAV rotacinių pajėgų kariai, atvykę į Lietuvą 2014 balandį, kai juos atsiųsdamos JAV parodė tvirtą JAV ir NATO įsipareigojimą kolektyvinei sąjungininkų gynybai ir regiono saugumui užtikrinti po agresyvių Rusijos veiksmų Ukrainoje.

  JAV Sausumos pajėgų kariai Baltijos šalyse ir Rytų Europoje rotuojasi nuo 2014 metų pavasario, kaip dalis JAV sausumos pajėgų operacijos rytinėje Aljanso dalyje "Atlanto ryžtas" ("Operation Atlantic Resolve").

  Temos:
  NATO karinės pratybos ir Lietuva (61)

  Dar šia tema

  Lietuviai patenkinti šalies naryste NATO
  Alytaus gyventojai tapo karinės miesto gynybos liudytojais
  Lietuva ir Čekija rengia bendras karines pratybas
  Tegai:
  karinės pratybos, kariai, JAV rotacinių pajėgų "Able" kuopa, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos