09:13 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Ministras pirmininkas teigia, kad Lietuvos sieną Rytų pusėje iki 2020 metų turi būti kontroliuojama moderniosiomis sienos pasaugos sistemomis.

  VILNIUS, vasario 9 — Sputnik. Modernios Lietuvos sienos apsaugos sistemos turi būti įrengtos iki 2020 metų, pranešė Vidaus reikalų ministerijos spaudos tarnyba. Trečiadienį Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pasieniečių mokykloje Medininkuose vyko  išvažiuojamasis Vyriausybės posėdis. Po jo Ministrų kabinetas lankėsi prie sienos su Baltarusija linijos.

  Саулюс Сквернялис с инспекцией на границе Литвы
  Vyriausybės posėdis Medininkuose

  Vyriausybės nariai Pasieniečių mokykloje buvo supažindinti ir su situacija prie valstybės sienos bei pasieniečių veiklos aktualijomis.

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pabrėžė, kad iki 2020 metų turime būti pasirengę šiuolaikinių techninių priemonių pagalba kontroliuoti visą mūsų išorės sieną.

  "Vyriausybė suras tam reikiamų lėšų, nes stipri sienų apsauga užkerta kelius kontrabandai, kuria pridėtinę vertę, į biudžetą patenka daugiau mokesčių", — teigė Skvernelis.

  Lietuvos valstybinę sieną sudaro 1763, 05 kilometrų. Numatoma, kad modernių sistemų pagalba artimiausiu metu bus stebima 48,4% valstybės sienos.

  Pasitarimo metu aptartos priemonės, kurios stiprintų kovą su neteisėta migracija, korupcija ir šešėline ekonomika. Taip pat kalbėta apie galimybes didinti pasieniečių atlyginimus, gerinti darbo sąlygas.

  Susitikimo metu aptariant modernias sienos apsaugos sistemas, premjeras neužsiminė, ar planuojama 2,5 metrų tvora pasienyje su Kaliningrado sritimi taip pat yra moderni sienos apsaugos priemonė.

  Dar šia tema

  Tvora Latvijos ir Rusijos pasienyje statoma toliau
  Rusijos ambasadorius: tvoros statyba panaši į žaidimą smėlio dėžėje
  Skvernelis: tvora pasienyje užtikrins šalies ekonominį saugumą
  Kaliningrado sritis gali padėti Lietuvai pastatyti tvorą pasienyje
  Tegai:
  apsaugos priemonės, pasienis, modernizavimas, Saulius Skvernelis, Medininkai, Lietuva

  Svarbiausios temos