07:45 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1810
 • RUB92.0238
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  97

  Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje.

  VILNIUS, vasario 11 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis priėmė sprendimą pulkininką Audronių Navicką perkelti į laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą dėl jo sprendimo Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 remontuoti Rusijoje, praneša ministerijos spaudos tarnyba.

  Krašto apsaugos ministerijos Laikinosios komisijos patikrinimas, vertinantis pareigūnų, dalyvavusių sudarant ir įgyvendinant sutartis dėl sraigtasparnių Mi-8T kapitalinio remonto, veiksmus, buvo pradėtas dar pernai, paaiškėjus, jog sraigtasparnių atsargines dalis ketinta remontuoti Rusijoje. Penktadienį paaiškėjo patikrinimo rezultatai.

  Laikinoji patikrinimo komisija konstatavo, kad "priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Audronis Navickas neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje, ir galimai pažeidė Kariuomenės drausmės statutą".

  "Ministras penktadienį pasirašė du su šiuo sprendimu susijusius įsakymus: vieną, kuriuo nutraukiamas iki šiol galiojęs pulkininko Navicko nušalinimas nuo pareigų, ir antrą, kuriuo jis perkeliamas į rezervą", — rašoma pranešime.

  Komisija nenustatė, jog remonto paslaugos pirkimą organizavusiems viešojo pirkimo komisijos nariams buvo žinoma apie politinę nuostatą neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje, o KAM Finansų ir biudžeto departamento direktorė derino sutartis pagal funkcinę veiklos sritį ir vertino tik finansines sutarties sąlygas.

  Kas ir kur remontuos kariuomenės sraigtasparnius, bus nuspręsta po artimiausio Gynybos resursų tarybos posėdžio.

  Dar šia tema

  Lietuva iš Danijos įsigijo naują patrulinį laivą
  Lietuvos kariuomenę sustiprins 168 šarvuočiai už 1,6 mln
  Lietuva perka vokiškus šarvuočius beveik už 400 mln eurų
  Tegai:
  tarnybinis pažeidimas, tarnybinis tyrimas, sraigtasparnis, Krašto apsaugos ministerija, Raimundas Karoblis, Lietuva

  Svarbiausios temos