02:19 2020 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1085
 • RUB68.2075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  66

  Teisingumo ministerija mano, kad "Pirmais Baltijas Kanals" nesilaiko Lietuvos įstatymų ir iškraipo istorinius įvykius, todėl komisija uždraudė šiam kanalui vartoti Lietuvos vardo simbolius.

  VILNIUS, vasario 13 — Sputnik. "Pirmais Baltijas Kanals" neleidžiama vartoti Lietuvos vardo prekių ženkluose, naudojamuose televizijos programoje "Lietuvos laikas" ir rusų kalba transliuojamoje programoje "Litovskoje vremia", praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  Teisingumo ministrė Milda Vainiutė priėmė šį sprendimą, atsižvelgdama į komisijos, suteikiančios leidimą vartoti Lietuvos Respublikos oficialųjį ar tradicinį valstybės pavadinimą, herbą, vėliavą ar kitus valstybės heraldikos objektus, išvadas bei Lietuvos radijo ir televizijos komisijos pateiktą informaciją.

  Nagrinėjant prašymus paaiškėjo, kad "Pirmais Baltijas Kanals" nesilaikė Lietuvos Respublikos įstatymų ir nebendradarbiauja su Lietuvos radijo ir televizijos komisija. Taip pat šis kanalas skleidė antivalstybinę propagandą ir tikrovės neatitinkančią informaciją apie 1991 metų sausio 13 dienos įvykius Lietuvoje.

  "Matome pastangas skleisti dezinformaciją apie įvykius Lietuvoje, menkinti, iškraipyti Lietuvos nepriklausomybės istoriją, kurios liudininkais ir kūrėjais buvo daugelis mūsų. Deja, šio televizijos kanalo programų turinys daugeliu klausimu atkartoja Lietuvai priešiškos propagandos nuostatas, — sako teisingumo ministrė Vainiutė. — Esame už nuomonių įvairovę, tačiau privalome ryžtingai kovoti su dezinformacija. Juo labiau, kai ji platinama, prisidengus Lietuvos vardu."

  Leidimas vartoti Lietuvos valstybės simboliką prekių ženkle ar dizaine suteikiamas, jeigu pareiškėjas įrodo, jog atstovauja Lietuvos valstybės interesams, reprezentuoja šalį, siekia populiarinti Lietuvos įvaizdį arba vykdo veiklą, svarbią Lietuvos ekonomikai, politikai, mokslui ar kultūrai. "Pirmais Baltijas Kanals" pateiktos paraiškos neatitiko nė vieno iš šių kriterijų.

  Dar šia tema

  Televizijos kanalas "RT" transliuojamas Jungtinių Tautų Organizacijoje
  Atšaukti Rusijos televizijos kanalų transliavimo apribojimai
  Tegai:
  Lietuvos vardo simboliai, Pirmais Baltijas Kanals, Teisingumo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos