18:42 2018 Kovo 23
Vilnius+ 2°C
Tiesioginis eteris
  Į Lietuvą atvyksta Vokietijos karinė technika, archyvinė nuotrauka

  Rusijos pasienyje bus išdėstyti Vokietijos tankai

  © Photo: kariuomene.kam.lt
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (153)
  5323

  Į Lietuvą iš Vokietijos gabenama apie 60 įvairios karinės technikos vienetų, skirtų NATO priešakinių pajėgų batalionui.

  VILNIUS, vasario 23 — Sputnik. Penktadienį, vasario 24 dieną, iš Grafenwöhr miesto Vokietijoje į Lietuvą bus atgabenta kovinė technika, skirta Vokietijos NATO priešakinių pajėgų batalionui, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Vokietijos kariuomenės mechanizuotojo pėstininkų bataliono karių technika gabenama traukiniais. Iš viso planuojama atgabenti apie 60 įvairios karinės technikos vienetų, tarp kurių ― tankai Leopard, pėstininkų kovos mašinos Marder, inžinerinės mašinos Dachs, kita technika, sudarysianti vieną iš NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinės grupės manevrinių kuopų.

  NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuojama, remiantis pernai liepą Varšuvoje įvykusio NATO viršūnių susitikimo priimtu sprendimu. Šis nutarimas ― reakcija į pasikeitusią geopolitinę situaciją ir aktyvius Rusijos veiksmus Ukrainoje. Siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, tokios kovinės grupės nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

  2017 metais NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje karius taip pat skiria Belgija, Nyderlandai, Norvegija ir Liuksemburgas. 2018 metais — Kroatija ir Prancūzija. Iš viso kovinėje grupėje bus apie 1 200 karių. Pirmieji NATO priešakinių pajėgų bataliono kariai į Lietuvą jau atvyko šių metų sausio pabaigoje, likę suvažiuos iki šių metų vasaros.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (153)

  Dar šia tema

  Lietuva oficialiai įsipareigojo didinti gynybos išlaidas iki 2%
  Prezidentė susitiko su NATO bataliono kariais Rukloje
  Čekija nori prisijungti prie tarptautinio NATO bataliono Baltijos šalyse
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, karinė technika, NATO, Vokietija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos