10:27 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  65

  Penktadienį į Lietuvą atvyko Vokietijos kariuomenės sunkioji technika, nuo šiol tarptautinis batalionas visiškai pajėgus pradėti treniruotes

  VILNIUS, vasario 26 — Sputnik. Atvykus vokiečių sunkiajai technikai, NATO batalionas Lietuvoje pasirengęs treniruotėms, pranešė Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Vasario 24 dieną į Šeštokų geležinkelio stotį atvyko pagrindinė vokiečių karinė technika, skirta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei Lietuvoje.

  Немецкие танки прибыли в Литву
  Vokiečių sunkioji technika atvyko į Šeštokų geležinkelio stotį

  Tarp jų — 20 pėstininkų kovos mašinų "Marder", inžinerinis tankas "Dachs", šarvuotoji remonto ir evakavimo mašina "Bergepanzer". Taip pat į Lietuvą atgabenti ir penki tankai "Leopard2" bei šarvuotoji tiltatiesė "Biber".

  Военные Германии прибыли с военной техникой в Литву
  Vokietijos kariai, kurie atvyko kartu su karine sunkiaja technika

  Į Ruklą, kur dislokuotas NATO priešakinių pajėgų batalionas, atvykusią sunkiąją karinę techniką artimiausiu metu pergabens Belgijos karių logistikos kuopa su savo technika.

  Atgabenus pagrindinę techniką tarptautinis NATO priešakinių pajėgų batalionas Lietuvoje bus pajėgus pradėti treniruotes.

  Pirmosios pratybos su Lietuvos kariais numatomos jau kitą mėnesį.

  Apie NATO batalioną Lietuvoje

  Lietuvos kariuomenės Ruklos įguloje dislokuojamo NATO priešakinių pajėgų bataliono pagrindą sudaro ir jam vadovauja Vokietija. Didžioji Vokietijos karių dalis atvyksta iš 12-osios mechanizuotosios pėstininkų brigados 122-ojo Vokietijos mechanizuotojo pėstininkų bataliono. Šiuo metu į Lietuvą jau yra atvykusi dauguma iš maždaug 450 Vokietijos karių, visi Belgijos kariai, dalis Nyderlandų karių. Pagrindinės Nyderlandų pajėgos atvyks kovą, o Norvegijos — gegužę.

  Военные Германии прибыли с военной техникой в Литву
  Šiuo metu į Lietuvą jau yra atvykusi dauguma iš maždaug 450 Vokietijos karių

  NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiais metais tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo, kitais metais Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Iš viso apie 1 200 karių.

  Taikos metu NATO priešakinių pajėgų batalionas dalyvaus pratybose su mūsų kariais Lietuvos kariuomenės poligonuose, o krizės ar konflikto atveju gintų Lietuvą kartu su Lietuvos nacionalinėmis ir papildomai atvykstančiomis sąjungininkų pajėgomis.

  Немецкие танки прибыли в Литву
  Į Lietuvą atvyko penki tankai "Leopard2" bei šarvuotoji tiltatiesė "Biber"

  Lietuvoje dislokuojamą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę nuolat sudarys štabas ir štabo kuopa, aprūpinimo kuopa ir trys arba keturios kovinės kuopos, taip pat įvairūs kovinės paramos vienetai. Esant poreikiui, pavyzdžiui, pratyboms ar kilus realiai grėsmei, sąjungininkų bataliono kovinė grupė galės būti pastiprinama. 

  Lietuva atvykusiems sąjungininkų kariams teikia visą reikiamą priimančiosios šalies paramą — užtikrina karių apgyvendinimą, maitinimą, kitą reikalingą aprūpinimą.

  Į Lietuvą iš Vokietijos atgabenta NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė technika >>

  NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinė grupė Lietuvoje dislokuota NATO viršūnių susitikime pernai liepą Varšuvoje priimtu sprendimu, reaguojant į pasikeitusią geopolitinę situaciją.

  Tokios kovinės grupės, siekiant stiprinti sąjungininkų buvimą rytiniame aljanso flange, nuo metų pradžios dislokuojamos ir Estijoje, Latvijoje bei Lenkijoje.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Merkel: džaugiuosi, kad lietuviai šiltai sutiko mūsų karius
  Prezidentė susitiko su NATO bataliono kariais Rukloje
  NATO priešakinio bataliono kariai iš Vokietijos atvyksta į Lietuvą
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, batalionas, Vokietija, tarptautinis batalionas, Krašto apsaugos ministerija, NATO, Šeštokai, Lietuva

  Svarbiausios temos