19:07 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1783
 • RUB85.6858
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  35

  Linas Linkevičius ketvirtadienį kalbėjosi telefonu su JAV valstybės sekretoriumi Reksu Tilersonu, kuris pabrėžė, kad Amerika vertina Lietuvos siekį didinti regiono gynybą

  VILNIUS, kovo 3 — Sputnik. Vašingtonas mato ir aukštai vertina Lietuvos siekį didinti regiono gynybą, sakė JAV valstybės sekretorius Rex Tillerson (Reksas Tilersonas) telefono pokalbio metu su Lietuvos užsienio reikalų ministru Linu Linkevičiumi. Apie tai praneša Užsienio reikalų ministerijos (URM) spaudos tarnyba.

  "Lietuvą ir JAV sieja tvirta draugystė, bendrų vertybių gynimas, abipusė pagarba ir parama. Ypač vertiname JAV buvimą regione ir JAV karių nuolatinį buvimą Lietuvoje", — sakė Linkevičius.

  JAV valstybės sekretorius pažymėjo, kad Lietuvos indėlis stiprinant savo, o tuo pačiu ir viso regiono saugumą yra puikiai matomas ir vertinamas Vašingtone, išskyrė Lietuvos pastangas ir nuveiktus darbus energetinio saugumo srityje, taip pat teikiant pagalbą Ukrainoje, bendradarbiaujant su JAV Afganistane ir Irake.

  URM teigimu, Tilersonas patikino, kad JAV yra pasiryžusios toliau stiprinti  santykius su Lietuva. Bei pabrėžė bendradarbiavimą saugumo, ekonomikos, energetinio ir kibernetinio saugumo srityse.

  Vasario pabaigoje Valstybės gynybos taryba (VGT) nusprendė siūlyti kitų metų biudžete numatyti papildomus 149,2 milijonus eurų krašto apsaugos sistemos finansavimui.

  Šiemet Lietuvos gynybos biudžetas siekia 723,8 milijonų eurų, jei bus atsižvelgta į VGT siūlymus, 2018 metais jis turėtų siekti apie 872,8 milijonų eurų.

  Anksčiau JAV prezidentas Donald Trump (Donaldas Trampas) pareiškė, kad laukia iš NATO sąjungininkų gynybos išlaidų didinimo. Aljanso narių susitikimo metu 2014 metais Velse šalys susitarė dešimties metų bėgyje padidinti gynybos išlaidas iki 2% bendro vidaus produkto (BVP). Šiuo metu šį susitarimą jau įvykdė penkios iš 28 NATO narių.

  Vasario 14 dieną premjeras Saulius Skvernelis susitiko su Jensu Stoltenbergu ir taip pat patvirtino šalies įsipareigojimus. Susitikimo metu premjeras pabrėžė, kad Lietuva nuosekliai artėja prie tikslo 2018 metais pasiekti 2% BVP išlaidų gynybai lygį. Tačiau 2% tikrai ne riba, bus siekiama mokestį didinti dar labiau.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: JAV karių skaičius pasienyje su Rusija didės
  Žiniasklaida: ES planuoja sukurti brangų gynybos fondą
  Tegai:
  BVP, išlaidos, gynyba, NATO, Reksas Tilersonas, Linas Linkevičius, JAV, Lietuva

  Svarbiausios temos