17:47 2020 Balandžio 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (177)
  97

  JAV gynybos eksperto Samuelio Gardinerio teigimu, Baltijos šalys turi priežastį nerimauti, kadangi Trampo administracijai svarbiau padėtis Artimuosiuose Rytuose, įvykiai Šiaurės Korėjoje, santykiai su Meksika nei Baltijos šalių saugumas

  VILNIUS, kovo 4 — Sputnik. Baltijos šalių saugumo nėra tarp dešimties svarbiausių naujosios JAV administracijos darbotvarkės klausimų. Apie tai penktadienį pareiškė gynybos ekspertas iš JAV Samuel Gardiner (Samuelis Gardineris) spaudos konferencijos metu Lietuvos Seime, praneša RIA Novosti.

  Lietuvos Seime vyksta tarptautinė konferencija apie Baltijos regiono visuomenės atsparumo stiprinimą hibridinių grėsmių akivaizdoje.

  "Baltijos šalys turi priežastį sunerimti dėl to, kas vyksta Vašingtone. Baltijos šalių saugumas tikrai nepatenka į svarbiausių klausimų dešimtuką", — spaudos konferencijos metu sakė Gardineris.

  JAV ekspertas taip pat pranešė, kad JAV prezidento Donald Trump (Donaldo Trampo) administracijai svarbiausi klausimai yra padėtis Artimuosiuose Rytuose, įvykiai Šiaurės Korėjoje, santykiai su Meksika, bet ne Baltijos šalių saugumas.

  Gardineris Lietuvai rekomendavo "netylėti".

  Anksčiau Trampas pareiškė, kad laukia iš NATO sąjungininkų išlaidų gynybai didinimo. Lietuvos Valstybės gynybos taryba (VGT) vasario pabaigoje nusprendė siūlyti 2018 metų biudžete numatyti papildomus 149,2 milijonus eurų krašto apsaugos sistemos finansavimui.

  Remiantis prognozėmis, Lietuvos gynybos finansavimas gali viršyti 2% BVP. Šiemet Lietuvos gynybos biudžetas siekia 723,8 milijonų eurų, arba 1,8% BVP.

  Ketvirtadienį užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius kalbėjosi telefonu su JAV valstybės sekretoriumi Rex Tillerson (Reksu Tilersonu), kuris pabrėžė, kad Amerika vertina Lietuvos siekį didinti regiono gynybą.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (177)

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: JAV karių skaičius pasienyje su Rusija didės
  Žiniasklaida: ES planuoja sukurti brangų gynybos fondą
  Tegai:
  Baltijos šalių saugumas, gynyba, Samuelis Gardineris, Baltijos šalys, JAV

  Svarbiausios temos