18:37 2021 Balandžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1888
 • RUB91.8152
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Astravo atominės elektrinės statybos (536)
  65

  Sirenos bus pastatytos 150 vietų, be to, Lietuvos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas tikisi padaryti tai iki Baltarusijos atominės elektrinės statybos pabaigos

  VILNIUS, kovo 6 — Sputnik. Lietuva planuoja savo teritorijoje įrengti 150 specialių sirenų tam, kad informuotų piliečius, jei Baltarusijos AE įvyks avarija, praneša Lietuvos žiniasklaida su nuoroda į Lietuvos Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentą.

  Sirenas planuojama įrengti šalies pietryčiuose — Vilniuje ir jo rajone, Šalčininkų ir Širvintų rajuonose. Juos įrengs 150 vietų, kurios yra mažaug 50 kilometrų nuo AE. Lietuviai bus informuojami ne tik dėl radioaktyviosios taršos pavojų, bet ir  kitų incidentų atveju. Sirenos bus integruotos į bendrą perspėjimo sistemą — šalies gyventojai pus perspėti trumposiomis žinutėmis, o jai prireiks, ir per nacionalinį transliuotoją.

  Anot Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento direktoriaus pavaduotojo Jūrio Targonskio, perspėjimo sistemos įranga kainuos tris milijonus eurų. Sistemos projektavimo darbams Departamentas iš vidinių rezervų yra pasirengęs skirti 60 tūkstančių eurų. Kaip darbai vyks toliau, anot Targonskio, priklausys nuo politikų, kurie skiria lėšas, valios.

  Targonskis išreiškė viltį, kad sirenos bus įrengtos iki Astravo AE atidarymo.

  50 kilometrų nuo Vilniaus statomoje Astravo AE bus įrengti du reaktoriai, kurių kiekvieno galia — 1200 megavatų. Pirmąjį reaktorių planuota įjungti 2019 metais, o antrasis reaktorius, pagal dabartinius planus, turėtų pradėti veikti 2020 metais. Baltarusijos AE statoma Gardino srities Astravo rajone. Projekto užsakovas — Respublikinė unitarinė įmonė "Belorusskaya AES", o projekto generalinis rangovas — Rusijos "Atomstroieksport", korporacijos "Rosatom" dalis.

  Temos:
  Astravo atominės elektrinės statybos (536)

  Dar šia tema

  Lietuva siekia sustabdyti Astravo AE statybą su ES aplinkos ministrų pagalba
  Minskas: mes neturime pretenzijų naujam Astravo AE reaktoriui
  Lietuva ir Latvija susitarė nepirkti energijos iš Baltarusijos AE
  Tegai:
  sirenos, Astravo atominė elektrinė (AE), Jūris Targonskas, Lietuva

  Svarbiausios temos