00:17 2020 Spalio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1856
 • RUB90.6421
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Sausio 13-osios byla (91)
  53

  Vilniaus apygardos teismas atidėjo Sausio 13-osios bylos nagrinėjimą dėl kaltinamojo Rusijos piliečio ligos

  VILNIUS, kovo 9 — Sputnik. Trečiadienį, kovo 8-ąją, Vilniaus apygardos teismas atidėjo planuotą Sausio 13-osios bylos posėdį dėl kaltinamojo Rusijos piliečio Genadijaus Ivanovo ligos, pranešė RIA Novosti.

  "Bylos nagrinėjimą planuojama tęsti kovo 20 dieną", — pranešė teisėja Ainora Kornelija Macevičienė.

  Pirmadienį Ivanovas nepasirodė teismo posėdyje. Trečiadienį, posėdžio pradžioje paaiškėjo, kad kaltinamasis dar serga. Ankščiau buvo skelbiama, kad Rusijos pilietis nedalyvauja teismo posėdžiuose, nes gydosi ligoninėje.

  Sausio 13-osios byla: 60 kaltinamųjų ir virš 700 bylos tomų

  Vilniaus apygardos teismui Sausio 13-osios byla perduota pernai rugpjūčio 31 dieną. Sausio 13-osios byloje dėl karo nusikaltimų ir nusikaltimų žmoniškumui teisiami 65 asmenys, dauguma iš jų teisiami už akių, nes slapstosi Rusijoje arba Baltarusijoje.

  Teismo posėdžiuose dalyvauja tik du kaltinamieji — Jurijus Melis ir Genadijus Ivanovas. Pastarasis turi leidimą gyventi Lietuvoje ir nuosprendžio laukia laisvėje.

  Pernai spalį teismas priėmė sprendimą liudytojų byloje apklausti buvusį Sovietų sąjungos vadovą Michailą Gorbačiovą. Ši byla savo apimtimi ir kaltinamųjų skaičiumi yra viena didžiausių baudžiamųjų bylų nepriklausomos Lietuvos teismų istorijoje. Nukentėjusiųjų šioje byloje — beveik 500, liudytojų — apie 1 tūkstantį. Bylą sudaro 709 tomai, iš jų vien kaltinamasis aktas — 13 tomų. 1991 metų sausio 13-osios naktį Sovietų sąjungos kariniams daliniams šturmuojant Vilniaus televizijos bokštą bei Radijo ir televizijos komiteto pastatą žuvo 14 žmonių.

  Temos:
  Sausio 13-osios byla (91)

  Dar šia tema

  Nukentėjusieji Sausio 13-osios byloje gaus nemokamą teisinę pagalbą
  Gorbačiovas neketina dalyvauti Sausio 13-osios bylos procese
  Lietuviai prisimena Sausio 13-osios įvykius
  Tegai:
  Sausio 13-oji, Sausio 13-osios byla, teismas, Sausio 13-osios įvykiai, Genadijus Ivanovas, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos