10:03 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  63

  Vicepirmininkas Mindaugas Bastys buvo priverstas atsistatydinti dėl rezonaso, sukelto Valstybės saugumo departamento išduotos pažymos, kur jis kaltinamas ryšiais su Rusijos atstovais

  VILNIUS, kovo 10 — Sputnik. Seimo pirmininko pavaduotojas socialdemokratas Mindaugas Bastys atsistatydino dėl Valstybės saugumo departamento (VSD) jam išduotos pažymos, draudžiančios parlamentarui dirbti ar susipažinti su įslaptintais dokumentais, nes jis turėjo ryšių su rusais.

  "Po viešai pateiktos informacijos bei VSD pateiktų išvadų dėl galimybių dirbti su slapta informacija atsistatydinu iš einamų Seimo Pirmininko pavaduotojo pareigų", — sakoma Basčio pareiškime, paviešintame Seimo interneto puslpyje.

  Bastys pažymėjo, kad priėmė sprendimą trauktis iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų, suprasdamas, jog paskelbta ir interpretuojama informacija meta šešėlį ne tik jam, bet ir Lietuvos Respublikos Seimui, taip pat Lietuvos socialdemokratų partijai (LSDP).

  Politikas neketina atsisakyti Seimo nario mandato, nes nelaiko save kaltu.

  "Kitas žingsnis dėl paviešintos informacijos — kreipsiuos į Generalinę prokuratūrą, kad ši pateiktų atsakymą, ar mano veikla pažeidė Lietuvos Respublikos įstatymus", — teigia Bastys.

  Parlamentaras pabrėžė, kad jis visada siekė būti atviras ir skaidrus politikas.

  "Nematau priežasties, kad galėtų būti pradėtas apkaltos procesas mano atžvilgiu. Nes mano veiksmuose nėra nė vieno iš Seimo statute įvardytų pagrindų — šiurkštaus Konstitucijos pažeidimo, sulaužytos priesaikos ar įtarimų dėl padarytų nusikaltimų", — rašo Bastys.

  Taip pat politikas pareiškė, kad jis nesieks LSDP pirmininko pareigų artėjančiuose partijos lyderio rinkimuose.

  Bastys nukentėjo dėl to, kad Valstybės saugumo departamentui pasirodė įtartinais jo santykiai su vyru, neva Lietuvoje atstovaujančiu valstybinės korporacijos "Rosatom" interesus, be to, Rusijos verslininkais ir žurnalistais.

  Dar šia tema

  Lietuva sustabdė duomenų centro projektą dėl galimo Rusijos šnipinėjimo
  Politologas: "Gazprom" gali šantažuoti Lietuvos įmones
  Tegai:
  atsistatydinti, Valstybės saugumo departamentas (VSD), Mindaugas Bastys, Rusija

  Svarbiausios temos