06:12 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis pristatė teikimą pradėti apkaltos procesą Mindaugui Basčiui

  VILNIUS, kovo 15 — Sputnik. Keturiasdešimt penki Seimo nariai pasirašė po teikimu pradėti apkaltos procesą Seimo pirmininko pavaduotojui socialdemokratui Mindaugui Basčiui, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Teikimą pradėti apkaltos procesą Seimo posėdyje pristatė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis. Anksčiau Valstybės saugumo departamentas (VSD) pateikė Pranckiečiui informaciją apie Basčio ryšius su Rusijos atstovais, dėl ko Seimo pirmininkas paragino jį trauktis iš Seimo vadovybės. Bastys atistatydino iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.

  VSD pateiktame rašte pažymima, jog parlamentaras Bastys turėjo ryšių su atominės energetikos korporacijos "Rosatom" atstovu laikomu Jevgenijumi Kostinu, buvusiu KGB darbuotoju Piotru Vojeika, Rusijos valstybinio kanalo RTR žurnalistu Ernestu Mackevičiumi, taip pat — buvusiu Kauno mafijos autoritetu Saturnu Dubininku ir neteisėta veikla įtariamu verslininku Vadimu Pachomovu.

  "2017 metų kovo 9 dieną viešumoje pasirodė informacija, jog Valstybės saugumo departamentas (VSD) nesuteikė Seimo nariui Mindaugui Basčiui leidimo dirbti su įslaptinta informacija, žymima slaptumo žyma "Visiškai slaptai" dėl nuolatinių ir niekur viešai nedeklaruotų jo ryšių su Rusijos Federacijos verslo ir valstybinių įmonių atstovais bei fiziniais asmenimis. Šie nedeklaruoti ryšiai kelia pagrįstą įtarimą, jog Bastys veikė atstovaudamas ne Lietuvos, bet kitos valstybės interesus, taip sulaužydamas duotą Seimo nario priesaiką", – teigiama teikime.

  Pasirašiusiųjų Seimo narių teigimu, apibendrinant išdėstytus argumentus yra pakankamai pagrindo daryti išvadą, jog Seimo narys Mindaugas Bastys šiurkščiai sulaužė Seimo nario duotą priesaiką. "Lietuvos Respublikos Konstitucijos ir Seimo statuto nustatyta tvarka būtina visapusiškai objektyviai ištirti bei teisiškai įvertinti, ar savo veiksmais Lietuvos Respublikos Seimo narys Bastys nesulaužė duotos priesaikos, siūlome pradėti apkaltos procesą Lietuvos Respublikos Seimo nariui Basčiui", — rašoma teikime.

  Pagal Seimo statutą, jeigu teikimą pradėti apkaltos procesą pateikė ne mažesnė kaip 1/4 visų Seimo narių grupė, Seimas sudaro specialiąją tyrimo komisiją pateiktų siūlymų pradėti apkaltos procesą pagrįstumui ištirti ir išvadai dėl pagrindo pradėti apkaltos procesą parengti.

  Dar šia tema

  Šiaulių teismas paskelbs nuosprendį dėl šnipinėjimo Rusijos naudai
  Lietuva sustabdė duomenų centro projektą dėl galimo Rusijos šnipinėjimo
  Dėl šnipinėjimo nuteistas Tamošaitis nori bausmę atlikti Lietuvoje
  Baigiama tirti dar viena šnipinėjimo byla
  Tegai:
  ryšiai su Rusija, Mindaugas Bastys, Viktoras Pranckietis, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos