16:38 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Lietuvos socialdemokratų partijos emblema, archyvinė nuotrauka

  Socialdemokratai siūlo įvertinti Seimo narių ryšius su Rusija

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3611

  Socialdemokratai siūlo patikrinti ne tik Mindaugo Basčio ryšius su Rusija, bet ir kitus Seimo narius, atsižvelgiant į Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto veiklos kryptis

  VILNIUS, kovo 17 — Sputnik. Seimo socialdemokratų partijos frakcija siūlo Seimo laikinajai tyrimo komisijai ištirti ne tik Mindaugo Basčio galimai keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui, bet ir atlikti platesnį tyrimą dėl Seimo narių ir kitų aukšto rango politikų ryšių galimai keliamų grėsmių nacionaliniam saugumui, pranešė Lietuvos socialdemokratų partijos spaudos tarnyba.

  Socialdemokratų atstovai be Basčio ryšių su Rusija patikrinimo siūlo ištirti ir kitus klausimus.

  Tokių klausimų socialdemokratai iškėlė net septynis.

  Visų pirma, nustatyti, kokios partijos ir atskiri Seimo nariai 2008-2016 metais gavo tiek viešą, tiek neviešą finansinę paramą iš su Rusija siejamų įmonių ar per jų tarpininkus.

  Toliau partijos atstovai ragina atkreipti dėmesį į tai, kiek ir kokios Rusijos įmonės tiesiogiai ar per tarpininkus įgyvendino ir šiuo metu vykdo Lietuvai svarbius strateginius objektus ir ar politikai, Vyriausybės atstovai darė įtaką šių sudarydami šiuos sandorius ir pasirašydami sutartis.

  Labai atidžiai socialdemokratai ragina ištirti Ignalinos atominės elektrinės valdybos veisksmus, pasirašant derybas su įmone, kurią anksčiau įsigijo Rusijos įmonė "Atomstroyexport".

  Taip pat, anot socialdemokratų, būtina ištirti AB "Klaipėdos nafta" sudarytą sutartį su Rusijos naftos koncerno "Lukoil" įmone.

  Toliau išsiaiškinti ir įvertinti UAB "Žabolis ir partneriai" atstovų galimus ryšius, susitikimus su "ROSATOM" vadovais dėl bendros įmonės sukūrimo atominei elektrinei statyti Kaliningrade ir elektros energijos pirkimo iš šios AE bei pasekmes mūsų nacionaliniam saugumui.

  Išanalizuoti atvejus, kai Rusijos žvalgyba galėjo paveikti ir ar paveikė Lietuvos Seimo narius ir kitus aukšto rango politikus ir ar sugebėjo gauti Lietuvos valstybės paslaptis sudarančią informaciją.

  Pabaigai socialdemokratai siūlo nustatyti, ar atitinkamų valstybės institucijų sukauptos ar tyrimo metu papildomai atskleistos informacijos apie Seimo narius, jų ryšius ir veiklą pakanka pradėti Seimo narių apkaltos procesą.

  Kovo 10 dieną Seimo vicepirmininkas Mindaugas Bastys buvo priverstas atsistatydinti dėl rezonaso, sukelto Valstybės saugumo departamento išduotos pažymos, kur jis kaltinamas ryšiais su Rusijos atstovais.

  Trečiadienį, kovo 15 dieną, penki Seimo nariai pasirašė po teikimu pradėti apkaltos procesą Basčiui.

  Dar šia tema

  Šiaulių teismas paskelbė nuosprendį dėl šnipinėjimo Rusijos naudai
  Lietuva sustabdė duomenų centro projektą dėl galimo Rusijos šnipinėjimo
  Dėl šnipinėjimo nuteistas Tamošaitis nori bausmę atlikti Lietuvoje
  Lenkas nuteistas už šnipavimą Rusijos naudai
  Tegai:
  ryšiai su Rusija, skandalai, Mindaugas Bastys, Lietuva

  Svarbiausios temos