18:38 2020 Sausio 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1005
 • RUB68.9032
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Valstybės saugos departamentas pareikalaus kad Baltarusija pateiktų informaciją apie Lietuvoje esančias kovotojų stovyklas, kurias prieš keletą dienų paminėjo Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Lietuvos Respublika prašys Baltarusijos paaiškinimo dėl prezidento Aleksandro Lukašenko pareiškimo, kad specialiose stovyklose Baltijos Respublikos teritorijoje rengiami ginkluoti kovotojai padėties Baltarusijoje destabilizacijai, žurnalistams pasakė Valstybės saugumo departamento direktorius (VSD) Darius Jauniškis.

  "Svarstoma galimybė kreiptis į Baltarusiją, kad mums paaiškintų, kur jie matė stovyklas", — pasakė Jauniškis.

  Antradienį Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko vizito į Mogiliovo bendrovę "Koronospan" metu iškėlė opozicijos veiklos Baltarusijoje temą, be to, pareiškė, kad šalyje sulaikyta 20 kovotojų, kurie ruošėsi ginkluotai provokacijai.

  Lukašenko pažymėjo, kad "viena iš stovyklų buvo Bobruisko ir Osipovičių rajone. Likusios stovyklos — Ukrainoje. Man atrodo, Lietuvoje ar Lenkijoje (neteigsiu, bet kažkur ten)".

  Prezidentas pažymėjo, kad visuomenei bus pateikta platesnė informacija apie šį faktą.

  Savo ruožtu Lietuvos diplomatinės žinybos vadovas Linas Linkevičius paragino Baltarusiją neieškoti priešų kaimyninėse šalyse. Jis pasakė, kad URM norėtų išgirsti pagrįstus pareiškimus apie tai, kad šalies teritorijoje vykdomas kovotojų rengimas padėties Baltarusijoje destabilizacijai.

  Dar šia tema

  Vilniuje atidarytas naujas Valstybės saugumo departamento pastatas
  Seimo komitetas pradėjo tyrimą dėl Basčio ryšių su rusais
  Seimo vicepirmininkas Bastys atsistatydino dėl kaltinimų ryšiais su Rusija
  Karininkas įtariamas ryšiais su Rusijos žvalgyba
  Tegai:
  stovykla, kovotojai, Valstybės saugumo departamentas (VSD), Darius Jauniškis, Linas Linkevičius, Aleksandras Lukašenka, Baltarusija, Lietuva

  Svarbiausios temos