17:23 2019 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1362
 • RUB75.4270
  Olandų kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje, nuotrauka iš įvykio vietos

  Olandų kariai prisijungė prie NATO priešakinių pajėgų bataliono Rukloje

  © Photo : Lietuvos Respublikos krašto apsaugos ministerija
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Lietuva — NATO dalis (179)
  5430

  Į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido daugiau nei 100 Nyderlandų karių

  VILNIUS, kovo 23 — Sputnik. Visas Nyderlandų kariuomenės kontingentas, skirtas Vokietijos vadovaujamai NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinei grupei, katvirtadienį atvyko į Lietuvą, praneša Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Ketvirtadienį į Lietuvos kariuomenės Aviacijos bazę Šiauliuose atskrido pagrindinė Nyderlandų karių grupė — daugiau nei 100 karių. Iš viso tarptautinei kovinei grupei priskirtų Nyderlandų karių bus apie 250. Balandžio pradžioje planuojamos bendros Vokiečių ir Nyderlandų karių bendros pratybos Lietuvos kariuomenės poligone Pabradėje.

  Jau anksčiau olandų kariai atsigabeno ir įvairios karinės ginkluotės ir įrangos — apie 40 įvairios karinės technikos: pėstininkų kovos mašinų CV 90, žvalgybos transporto priemonių "Fennek", įvairios paskirties transporto priemonių "Boxer", šarvuotų remonto evakavimo mašinų.

  Anot ministerijos, Lietuvoje dislokuojamų Nyderlandų pajėgų pagrindą sudaro Havelte įsikūrusio Nyderlandų kariuomenės Sausumos pajėgų 43-iosios mechanizuotosios pėstininkų brigados 44-ojo Nyderlandų mechanizuotojo pėstininkų bataliono kariai. 44-ojo bataliono kariai Lietuvoje bus dislokuoti iki liepos, vėliau juos keis kariai iš 13-osios brigados.

  NATO viršūnių susitikimo sprendimai

  2016 metų liepą NATO viršūnių susitikime Varšuvoje buvo priimtas sprendimas, siekiant "stiprinti rytinį aljanso flangą", dislokuoti Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir Lenkijoje po NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę. Jas formuoti įsipareigojo Didžioji Britanija, Vokietija, Kanada ir JAV.

  Sisteminės analizės ir prognozavimo centro prezidentas Rostislavas Iščenko, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Владимир Трефилов

  Šiuo metu į Lietuvą jau atvyko apie 450 Vokietijos karių, taip pat kariai iš Belgijos ir Nyderlandų.

  NATO priešakinių pajėgų batalione Lietuvoje šiais metais tarnaus Vokietijos, Norvegijos, Nyderlandų, Belgijos, Liuksemburgo kariai, kitais metais — Kroatijos ir Prancūzijos kariai. Iš viso apie 1 200 karių.

  Beprecedentis nuo Šaltojo karo pastangas stiprinti savo karinį buvimą Rytų Europoje NATO tariamai paaiškina padidėjusį agresyvumą iš Rusijos pusės.

  Tokios beprecedentės nuo šaltojo karo laikų pabaigos NATO karinio buvimo Rytų Europoje sustiprinimo priemonės aiškinamos neva padidėjusia agresija iš Rusijos.

  Maskva ne kartą pabrėždavo, kad nėra suinteresuota situacijos eskalavimu nei Baltijos regione, nei bet kurioje kitoje vietoje. Kremliuje pažymi, kad tušti, nieko nepagrįsti teiginiai apie pavojų iš Maskvos tarnauja NATO pretekstu nepagrįstai didinti karines pajėgas prie Rusijos sienų.

  Temos:
  Lietuva — NATO dalis (179)

  Dar šia tema

  Tarptautinis NATO batalionas Lietuvoje pasiruošęs treniruotėms
  NATO vadovas iškėlė dar vieną versiją dėl "išprievartautos" mokinės
  Keturių NATO šalių piliečiai norėtų karinės sąjungos su Rusija
  Baltijos šalys susitarė dėl paprastesnio NATO pajėgų judėjimo
  Skvernelis patikino: NATO gynybos išlaidos bus didinamos
  Tegai:
  NATO priešakinių pajėgų batalionas, karinė technika, karinės pratybos, NATO, Rukla, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos