01:39 2020 Liepos 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB80.4584
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Antradienį Seimas patvirtino konservatoriaus Lauryno Kasčiūno įstatymo projektą dėl retransliuojamųjų oficialia ES kalba televizijos programų kiekio

  VILNIUS, kovo 29 — Sputnik. Antradienį, kovo 28 dieną, Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Lauryno Kasčiūno pristatytas Visuomenės informavimo įstatymo pataisas, kuriomis siūloma nustatyti, kad programos oficialiomis ES kalbomis sudarytų ne mažiau kaip 90% retransliuojamų ir (ar) platinamų internete televizijos programų kiekio kiekviename jų vartotojams siūlomame televizijos programų pakete, išskyrus specializuotus (teminius) paketus, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Po pristatymo už projektą balsavo 56 Seimo nariai, prieš — 4, susilaikė 35 parlamentarai.

  Taip pat projektu taip pat siūloma nustatyti, kad ne oficialia ES kalba platinamos internete programos, kurios verčiamos į oficialią ES kalbą arba rodomos su oficialios ES kalbos subtitrais, būtų prilyginamos programoms ES kalba.

  Anksčiau Kasčiūnas siūlė išimti iš įstatymo sąlygą "kai tai įmanoma", kuri trukdo taikyti baudas už nesilaikymą transliojamųjų Europos kūrinių kiekio nuostatų.

  Pastaraisiais metais Lietuvos televizijos kanaluose pastebimas gerokai išaugęs transliuojamos rusiškos produkcijos kiekis. 2007 metais per vieną sausio mėnesio savaitę lietuviški kanalai transliavo 79 valandas rusiškos produkcijos, tuo tarpu 2016 metais — 151 valandą, 2017 metais — 198 valandas. Daugiausia tai Rusijoje sukurti serialai.

  Politiko teigimu, pastaraisiais metais Lietuvos televizijos kanaluose pastebimas ženkliai išaugęs transliuojamos rusiškos produkcijos kiekis.

  "Tokioje rusiškoje produkcijoje neretai matomas rusiško ar sovietinio gyvenimo būdo propagavimas, nostalgijos TSRS elementai, kurie veda link nusivylimo demokratine santvarka ir pro-kremlinės orientacijos", — pareiškė Kasčiūnas.

  Pasak Kasčiūno, "Rusijoje kultūra yra susijusi su politika", o televiziją yra minkštosios galios instrumentas, kuris "ypač svarbus informacinio karo kontekste".

  Jei Seimas pritartų šioms nuostatoms, jos įsigaliotų 2018 metų gegužės 1 dieną.

  Pritarus projektui po pateikimo, toliau jis bus svarstomas Seimo komitetuose. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti gegužės 25 dieną.

  Dar šia tema

  Lietuvoje apsilankys Rusijos televizijos "TVCI" vadovybė
  Komisija tiria rusiškos produkcijos mastą Lietuvos televizijoje
  Lietuva kaltina televizijos kanalą "TVCI" dezinformacija
  Apklausa: beveik 90% lietuvių apie užsienio politiką sužino iš televizijos
  Tegai:
  programa, kalba, televizija, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), televizijos laida, pataisos, Laurynas Kasčiūnas, Lietuva

  Svarbiausios temos