19:50 2019 Birželio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1207
 • RUB71.7360
  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis: nedarbas neturi būti naudingas

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3110

  Saulius Skvernelis aptarė vyriausybės planus, kuriais numatyta mažinti nedarbo lygį šalyje, ir pažymėjo, jog dabartinė bedarbių socialinės paramos sistema neskatina jų įsidarbinimo

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis mano, kad reikia keisti situaciją, kai žmonėms nenaudinga įsidarbinti ir prarasti nedarbingumo pašalpą.

  Interviu LRT radijo metu aptaria Skvernelis aptarė vyriausybės planus, kuriais numatyta mažinti nedarbo lygį šalyje.

  Ministras pirmininkas pažymėjo, kad šalyje yra pakankamai didelis bedarbių skaičius, nors darbo rinkoje yra nemaža įvairiausių profesijų pasiūla. Pasak Skvernelio, dabartinė socialinės paramos sistema neskatina įsilieti į darbo rinką.

  "Tie finansiniai praradimai, kurie atsiranda, kai asmuo netenka socialinės paramos gavus darbo pasiūlymą, už kurį mokamas atlyginimas jo netenkina, verčia šį galvoti, kad tiesiog "neapsimoka" dirbti. Tokią situaciją reikia keisti. Vyriausybė yra numačiusi konkrečius darbus tai padaryti", — sakė Skvernelis.

  Premjeras akcentavo, kad pakeisti situaciją padės verslo sektoriaus technologinis atnaujinimas, investicijos į procesus, darbo našumo kėlimas ūkyje bei visos socialinės paramos sistemos peržiūrėjimas.

  Nedarbas Lietuvoje 2017 metų sausį pasiekė 8,1%. Tai beveik Europos Sąjungos nedarbo vidurkis.

  Kovo viduryje Lietuvos vyriausybės, darbdavių ir profesinių sąjungų trišalė taryba nusprendė, kad nedarbo pašalpa bus mokama tuo atveju, jei per 2,5 metų žmogus buvo oficialiai įdarbintas ne mažiau kaip vienerius metus. Nedarbo draudimas yra mokamas per devynis mėnesius.

  Siūlomos priimto, bet neįsigaliojusio Darbo kodekso pataisos svarstys Seimas. Kad naujas Darbo kodeksas įsigaliotų šiemet, būtina iki liepos 1 dienos priimti pakeitimus.

  Dar šia tema

  Kuo Lietuvai padėjo Europos socialinis fondas
  Lietuvos ekonomika užtikrintai juda link bedugnės
  Nedarbo lygis euro zonoje mažėja
  Nedarbo lygis Lietuvoje mažėja, o bedarbio jaunimo — daugėja
  Tegai:
  socialinės paramos sistema, bedarbiai, nedarbas, Vyriausybė, Saulius Skvernelis, Lietuva

  Svarbiausios temos