09:10 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Lietuvos Respublikos Seimas, archyvinė nuotrauka

  Lietuviškas "Magnickio įstatymas": pataisos dėl užsieniečių neįleidimo į šalį

  © Фото: commons.wikimedia.org
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3720

  TS-LKD frakcija inicijuoja įstatymo dėl ilgalaikio draudimo užsieniečiams atvykti į Lietuvą pataisas

  VILNIUS, balandžio 4 — Sputnik. Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narių iniciatyva Seime pateikta pataisa įstatymui „Dėl užsieniečių teisinės padėties", kuria siūloma išplėsti teisinius užsieniečių neįsileidimo į Lietuvą pagrindus, praneša Seimo spaudos tarnyba.

  Įstatymo projekto iniciatoriai ir rengėjai Gabrielius Landsbergis, Rasa Juknevičienė, Laurynas Kasčiūnas, Andrius Kubilius, Žygimantas Pavilionis ir Stasys Šedbaras.

  Priėmus siūlomą pakeitimą, į Lietuvą nebūtų įsileidžiami asmenys, galintys kelti grėsmę ne tik Lietuvos, bet ir kitų ES bei NATO šalių narių saugumui ir viešajai tvarkai bei jei yra informacijos ar pakankamas pagrindas įtarti, kad toks asmuo yra įvykdęs ar prisidėjęs prie stambaus masto korupcinių, pinigų plovimo nusikaltimų ar šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų užsienio valstybėse.

  Anot pataisų rengėjų, siūlomos pataisos yra lietuviškoji "Magnickio įstatymo" analogija. TS-LKD frakcijos seniūnas Gabrielius  Landsbergis tvirtina, kad "įregistruotas įstatymo pakeitimas nėra nukreiptas prieš vieną ar kitą konkrečią valstybę, priešingai — juo įtvirtinamos nuostatos yra universalios".

  "Pataisos galėtų būti taikomos bet kuriam užsieniečiui, kuris yra vykdęs ar prisidėjęs prie šiurkščių žmogaus teisių pažeidimų, pavyzdžiui susidorojant su asmenimis dėl politinių motyvų ar dėl jų atskleistų korupcinių istorijų, kaip tai buvo Rusijos teisininko Magnickio, atskleidusio milžiniškas finansines Rusijos pareigūnų machinacijas, atveju", — pabrėžia Landsbergis.

  Pastebėtina, jog Lietuvos Respublikos Seimas iki šiol nėra išsakęs savo pozicijos daug tarptautinio dėmesio sulaukusios Magnickio bylos klausimu.

  Tuo tarpu 2016 metais Estija tapo pirmąja Europos Sąjungos valstybe nare, kuri nacionalinėje teisėje įtvirtino atitinkamas pataisas.

  Apie "Magnickio įstatymą"

  2012 metais JAV prezidento Barako Obamos įsaku buvo patvirtintas Magnickio teisės viršenybės užtikrinimo aktas — juo įvestos sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie Sergejaus Magnickio bylos bei mirties ir prie neteisėtų veiksmų prieš Magnickį užglaistymo — vizų draudimas ir turto įšaldymas.

  2016 metais JAV Senatas patvirtino Globalų Magnickio atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus aktą — pagal šį teisės aktą užsienio valstybių pareigūnams, kurie yra įvykdę šiurkščius pažeidimus ne JAV teritorijoje, taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Europos Parlamentas pakartotinai 2012 ir 2014 metais savo rezoliucijose yra pasisakęs už Europos Sąjungos sankcijų įvedimą, taip pat pateikęs sąrašą, įvardijantį 32 asmenis, kuriems turėtų būtų taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Nacionalinius "Magnickio įstatymus" šiuo metu svarsto Jungtinės Karalystės bei Kanados Parlamentai.

  Dar šia tema

  Graužinienė pasisako už viešą nepageidaujamų asmenų sąrašą
  Lietuvos URM: rusai buvo neįleisti laikantis teisinių procedūrų
  Rusijos URM: Lietuvos valdžią persekioja įkyri rusofobijos idėja
  Lietuva neįleido baltarusio su sovietine simbolika ant automobilio
  Tegai:
  draudimas, užsieniečiai, pataisos, Seimas, Lietuva

  Svarbiausios temos