09:23 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)
  71

  Reaguojant į cheminę ataką Idlibo provincijoje JAV ginkluotosios pajėgos smogė Šairato aerodromui Sirijoje

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Ketvirtadienio naktį JAV paleido sparnuotasias raketas į vyriausybės bazę Sirijoje, praneša RIA Novosti.

  Pažymima, kad JAV raketų atakos tikslas buvo Šairato aerodromas, iš kurio, pasak JAV vyriausybės, buvo surengta cheminė ataka Idlibo provincijoje. Sirijos užsienio reikalų ministras Validas Mualemas anksčiau sakė, kad Sirijos vyriausybės pajėgos nenaudojo ir neketina naudoti cheminio ginklo prieš civilius gyventojus ir prieš teroristus.

  "Po JAV smūgio, Maskvos ir Vašingtono koalicijos kūrimo perspektyva kelia daug abejonių", — sakė Federacijos Tarybos tarptautinių reikalų komiteto vadovas Konstantinas Kosačiovas.

  База Шайрат в Сирии с высоты
  © REUTERS / DigitalGlobe/Courtesy U.S. Department of Defense
  Šairato karinė bažė Sirijoje

  "Bet kokiu atveju, Rusijos sparnuotosios raketos toliau smogia teroristams, o JAV — vyriausybinems pajėgoms, kurios, tiesą sakant, karui prieš teroristus ir vadovauja. Bijau, kad su tokiais metodais laukiama JAV ir Rusijos antiteroristinė koalicija Sirijoje, apie kurią tiek daug buvo kalbama po Trampo atėjimo į valdžią, mirs, taip ir nespėjus gimti", — parašė Kosačiovas Facebook.

  Pasak Pentagono, viso buvo paleistos 59 raketos.

  JAV veiksmai, Federacijos Tarybos Gynybos ir saugumo komiteto pirmininko Viktoro Ozerovo manymu, gali būti laikomi JAV agresijos aktu pries valstybę — JT narę. Anot jo, Rusija pareikalaus skubaus JT Saugumo Tarybos sušaukimo ryšium su JAV veiksmais Sirijoje.

  Rusijos Federacijos tarybos tarptautinių santykių komiteto pirmasis pavaduotojas Vladimiras Džabarovas mano, šiais veiksmais JAV prezidentas Donaldas Trampas palaikė džihadistų judėjimą "Islamo valstybė"*, nes būtent iš šios bazės buvo smogiama teroristams.

  Preliminariais duomenimis, penki žmonės mirė, dar septyni sužeisti.

  * Teroristų grupuotė, uždrausta Rusijoje

  Temos:
  Karas Sirijoje: nelengvų sprendimų priėmimas šaudant pabūklams (113)

  Dar šia tema

  JAV bombardavo Šairat bazę Sirijoje
  Astana: derybos dėl Sirijos be JAV delegacijos ir paliaubų obuoliai
  Lėktuvnešis "Admiral Kuznecov" patruliuoja Sirijos krantus
  Be pertraukos šventėms: Sirijos armija tęsia puolimą
  Tegai:
  teroristai, JAV karinė technika, Sirija

  Svarbiausios temos