07:42 2020 Vasario 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.0977
 • RUB73.6096
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)
  260

  Oficialaus susitikimo su Ukrainos prezidentu metu Lietuvos ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pasakė, kad karinės pratybos "Zapad-2017" neigiamai veikia saugumo padėtį Europoje

  VILNIUS, balandžio 7 — Sputnik. Lankydamasis Ukrainoje ministras pirmininkas Saulius Skvernelis susitiko su šios šalies prezidentu Petro Porošenko ir išreiškė susirūpinimą dėl rugsėjį vyksiančių Rusijos ir Baltarusijos karinių pratybų "Zapad-2017", praneša Ukrainos prezidento spaudos tarnyba.

  "Esame susirūpinę karinių pratybų "Zapad-2017" planais. Šios pratybos vyks prie Rusijos ir Baltarusijos vakarinių sienų. Tokie veiksmai neigiamai veikia saugumo padėtį Europoje ir didina nenumatytų incidentų riziką", — pasakė Skvernelis.

  Baltarusijos ir Rusijos karinės pratybos "Zapad-2017" vyks rugsėjo 14-20 dienomis septyniuose Baltarusijos poligonuose. Į jas iš Rusijos atvyks apie tris tūkstančius karių ir apie 280 vienetų technikos. Taip pat planuojama pakviesti tarptautinius stebėtojus, įskaitant ir NATO.

  Neseniai Lietuvos saugumo departamentas paskelbė grėsmių nacionaliniam saugumui vertinimo ataskaitą.

  Dokumente įvardytos pagrindinės grėsmės šaliai, be to, dauguma pavojų, anot Saugumo departamento, sklinda iš Rusijos, ypač rugsėjį įvyksiantys Rusijos ir Baltarusijos mokymai "Zapad-2017". Autorių teigimu, "Rusija jau šiuo metu sugebėtų per 24–48 val. pradėti kovos veiksmus prieš Baltijos valstybes".

  Rusijos prezidento atstovas spaudai Dmitrijus Peskovas šį pareiškimą pavadino "visuotinės rusofobijos apraiška".

  Baltarusijos prezidentas Aleksandras Lukašenko, savo ruožtu pareiškė, kad regioninė karinė Baltarusijos ir Rusijos grupuotė nieko nesiruošia pulti, "tačiau savo neatiduosime".

  Temos:
  Karinės pratybos "Zapad-2017" (37)

  Dar šia tema

  NATO šalys laiko "Iskander" Kalingrade grėsme saugumui
  Rusijos URM paaiškino "Iskander" perkėlimą į Kaliningrado sritį
  JAV: "Iskander" dislokavimas Kaliningrade gresia ES saugumui
  URM teigimu, Rusija dislokuoja "Iskander" siekdama nuolaidų iš Vakarų
  Tegai:
  bendradarbiavimas, karinės pratybos "Vakarai-2017", Saulius Skvernelis, Ukraina

  Svarbiausios temos