03:23 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  101

  Lietuvos KOP pulkininkas Audronis Navickas, kuris dėl sprendimo remontuoti sraigtasparnius Rusijoje buvo perkeltas į laikinąjį profesinės karo tarnybos personalo rezervą, atleistas iš profesinės karo tarnybos "už bandymą diskredituoti krašto apsaugos sistemą"

  VILNIUS, balandžio 11 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis sutiko pasirašyti įsakymą dėl pulkininko Audronio Navicko, kuris planavo remontuoti sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje, atleidimo iš profesinės karo tarnybos ir išleidimo į atsargą, praneša Krašto apsaugos ministerijos (KAM) spaudos tarnyba.

  Šis sprendimas buvo priimtas, atsižvelgus į kariuomenės vado generolo leitenanto Jono Vytauto Žuko pateiktą vertinimą, kad tolesnė karininko profesinė karo tarnyba prieštarautų tarnybos interesams.

  Antrasis operatyvinių tarnybų departamentas prie Krašto apsaugos ministerijos informavo kariuomenės vadą apie pulkininko Navicko veikas, jam esant nušalintam nuo karinių oro pajėgų vado pareigų ir vėlesniais laikotarpiais.

  "Pulkininkas Navickas formavo ir palaikė neigiamą krašto apsaugos sistemoje tarnaujančių asmenų požiūrį į Lietuvos kariuomenės vadovybės įsakymų vykdymą, įskaitant ir valstybės gynybą. Karininkas taip pat menkino krašto apsaugos ministrą, kariuomenės vadą, jo kompetenciją ir atskirų KAM ir Lietuvos kariuomenės padalinių vadovybę, kritikavo jų sprendimus, taip demoralizuodamas Lietuvos kariuomenės karinių oro pajėgų personalą", — pranešta departamente.

  Be to, anot Antrojo operatyvinių tarnybų departamento, karininkas, siekdamas diskredituoti krašto apsaugos sistemą ir jos vadovybę, teikė su tarnyba susijusią informaciją neįgaliotiems asmenims. Be to, buvo nustatyta, kad karininkas nebendradarbiavo su sudaryta karinių oro pajėgų vado reikalų perdavimo komisija, vengė perduoti pareigas ir pasirašyti pareigų perdavimo aktą.

  Navickas buvo nušalintas nuo pareigų 2016 metų gruodį dėl jo sprendimo Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 remontuoti Rusijoje. Laikinoji patikrinimo komisija konstatavo, kad "priimant sprendimą remontuoti Lietuvos kariuomenės sraigtasparnius Mi-8 Rusijoje, Lietuvos kariuomenės Karinių oro pajėgų vadas pulkininkas Navickas, galimai, pažeidė kariuomenės drausmės statutą".

  "Pulkininkas neužtikrino, kad būtų įgyvendinta Gynybos resursų tarybos posėdyje išsakyta politinė nuostata neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje", — rašoma komisijos išvadose.

  Komisija nenustatė, jog remonto paslaugos pirkimą organizavusiems viešojo pirkimo komisijos nariams buvo žinoma apie politinę nuostatą neremontuoti karinių sraigtasparnių Rusijoje, o KAM finansų ir biudžeto departamento direktorė derino sutartis pagal funkcinę veiklos sritį ir vertino tik finansines sutarties sąlygas.

  Vasario mėnesį krašto apsaugos ministras Karoblis pasirašė du su Navicko sprendimu susijusius įsakymus: vieną, kuriuo nutraukiamas iki šiol galiojęs pulkininko Navicko nušalinimas nuo pareigų, ir antrą, kuriuo jis perkeliamas į rezervą.

  Dar šia tema

  Lietuva iš Danijos įsigijo naują patrulinį laivą
  Tegai:
  karinės drausmės pažeidimas, Karinės oro pajėgos (KOP), Audronis Navickas, Lietuva

  Svarbiausios temos