07:31 2019 Lapkričio 12
Tiesioginis eteris
 • USD1.1041
 • RUB70.5319
  Televizijos laidų vedėjas Ernestas Mackevičius, archyvinė nuotrauka

  Laidų vedėjas Mackevičius: Bastys — racionalus ir nuoseklus politikas

  © Sputnik / Владимир Федоренко
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  313114

  Televizijos laidų vedėjas Ernestas Mackevičius, komentuodamas Mindaugo Basčio situaciją, prisiminė apie draugiškus buvusios JAV nuolatinės atstovės prie JT Samantos Pauer ir jos kolegos ruso Vitalijaus Čiurkino santykius, kurie netrukdė diplomatams išlikti ištikimiems savo įsitikinimams

  VILNIUS, balandžio 14 — Sputnik, Marija Šeludyakova. Žinomas televizijos laidų vedėjas Ernestas Mackevičius papasakojo Sputnik apie savo pažintį su Seimo nariu Mindaugu Basčiu ir pažymėjo, kad, nepaisant draugiškų santykių, politikas visada kaip tikras Lietuvos patriotas gynė savo nuomonę.

  Buvusio Seimo pirmininko pavaduotojs Mindaugas Bastys, kuriam pradėtas impičmento procesas, baudžiamas už "nusikaltimą, įvykdytą mintyse" — už bendravimą su žmogumi, kuris laikosi kitų pažiūrų, pasakė Sputnik televizijos kanalo "Rossya-1" žurnalistas Ernestas Mackevičius.

  Rusų žurnalistas pabrėžė situacijos absurdiškumą, kuri primena Džordžo Orvelo romaną "1984", kur totalitarinės valstybės piliečius baudė už neatsargias mintis. Tačiau Bastį, įsitikinęs vedėjas, neteisinga kaltinti ir šituo, nes pokalbio metu Lietuvos politikas, tikras šalies patriotas, visada gynė savo poziciją.

  Buvęs Seimo pirmininko pavaduotojas neteko savo posto dėl  "ryšių su rusais". Socialdemokratų partijos priešininkai primena Basčiui pažintį su "Rosatom" darbuotojais Lietuvoje ir susitikimus su Rusijos televizijos atstovais.

  "Žinoma, mes svarstėme įvairias temas, įskaitant ir politines, daug ginčijomės. Be to, Bastys visada tvirtai laikėsi savo pozicijos", — papasakojo Mackevičius.

  "Jei žmogus ginčijasi, nenusileidžia iki įžeidinėjimų, tai visiškai nereiškia, kad jis atsisako savo nuomonės. Ir dabar jam kabinama etiketė už tai, ko jis nedarė", — pažymėjo laidų vedėjas.

  Pasak žurnalisto, Bastys — turintis savo poziciją ir nuoseklus politikas: "Tai malonus, protingas, subalansuotas, konstruktyvus ir mąstantis žmogus, kuris mano, kad politikai turi kalbėtis tarpusavyje Jis įsitikinęs, kad žmonės turi klausytis ir girdėti vienas kitą".

  Mackevičius pažymėjo, kad pažintis su Basčiu įvyko gana seniai, kai santykiai tarp Rusijos ir Lietuvos buvo "šilti, be urvinės rusofobijos, kurią dabar naudoja kaip politinės įtakos įrankį".

  "Mes susitikome poilsio metu, kai aš atvažiavau į gimtąją Palangą, bendravome laisvoje atmosferoje, — papasakojo laidų vedėjas. — Dėl daugelio klausimų nesutarėme, tačiau palaikėme draugiškus, bičiuliškud santykius. Ir tai, kas vyksta dabar, stebina ir net gąsdina".

  Pasak žurnalisto, politinės pažiūros ir santykiai tarp žmonių "nesikerta". Be to, jis įsitikinęs, kad, nepaisant įvairių principų, "normalūs žmonės, mąstantys ir linkintys gėrio savo šalims politikai, turėtų kalbėtis tarpusavyje, žiūrėti vienas kitam į akis, mokėti susikalbėti, nes draugauti visada geriau nei kariauti".

  "Ar prisimenate ką rašė Samantos Pauer po to, kaip netekome Vitalijaus Čiurkino? Kaip paaiškėjo, tarp jų susiklostė draugiški santykiai, tačiau jie liko ištikimi savo įsitikinimams. Ir asmeniniai santykiai jokiu būdu nepaveikė jų politinių pažiūrų", — pabrėžė Mackevičius.

  Dar šia tema

  Peskovas: Lietuvos pareiškimai apie grėsmę iš Rusijos — rusofobijos apraiška
  Seimo narys: rusofobija žalingai veikia šalies ekonomiką
  Linkevičius: Galbūt esame "kremliofobai", bet ne rusofobai
  Rusijos ministras: Lietuva — "rusofobiškiausia šalis"
  Tegai:
  atsistatydinti, Seimas, Ernestas Mackevičius, Mindaugas Bastys

  Svarbiausios temos