18:18 2019 Lapkričio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.0997
 • RUB70.4908
  Rusijos ambasada Lietuvoje, archyvinė nuotrauka

  Rusijos ambasada: Lietuva neketina gerinti santykių su Rusija

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  5021

  Pagal Vyriausybės metinę ataskaitą Lietuvos ir Rusijos santykių plėtojimo programa nepasikeitė, Rusija nemato Lietuvos siekio gerinti bendradarbiavimą

  VILNIUS, balandžio 19 — Sputnik. Vilnius laikosi pernai išsakytos pozicijos dėl santykių su Rusija gerinimo programos, teigia Rusijos ambasados Lietuvoje spaudos tarnyba.

  Antradienį ministras pirmininkas Saulius Skvernelis pristatė Seimui Vyriausybės ataskaitą. Svarbiu išorės

  politikos tikslu premjeras laiko santykių su NATO plėtojimą.

  Lietuvos ir Rusijos santykių programa liko nepakitusi ir atitinka patvirtintą pernai gruodį Vyriausybės programą. Skvernelis pareiškė, kad Lietuvos nacionalinis saugumas "jaučia Rusijos agresyvios išorės politikos spaudimą".

  Taip pat ministras pirmininkas pareiškė, kad vienintelis žingsnis link naudingo abiems valstybėms bendradarbiavimo gali tapti  "esamos agresijos prieš kaimyninę šalį atsisakymas ir tarptautinių principų ir normų laikymasis".

  "Mes turime konstatuoti, kad dar viename Vyriausybės dokumente vėl nėra konstruktyvios darbotvarkės, pagal kurią turi plėtotis santykiai su mūsų valstybe, nėra perspektyvos konstruktyviam dialogui su Rusija", — praneša Rusijos ambasada Lietuvoje.

  Rusijos diplomatijos institucija Lietuvoje pabrėžia, kad "formuluočių tonas atkartoja naujos Vyriausybės gruodžio mėnesį patvirtintos programos teiginius — jie taip pat išlaiko pamokslaujantį toną".

  Anksčiau Rusijos užsienio reikalų ministerijos oficiali atstovė Marija Zacharova pažymėjo, kad Baltijos šalys "vis kalba apie kažkokią mitinę Rusijos grėsmę, kuri kabo virš jų kaip Damoklo kardas". Anot jos, tokie pareiškimai išlaiko "absoliučios rusofobiškos paranojos dvasią", o Rusija iš visų jėgų kovoja prieš bet kokias tarptautinės agresijos apraiškas, palaiko taikų problemų sprendimą ir nesiruošia nieko užkariauti.

  Dar šia tema

  Seimo narys: rusofobija žalingai veikia šalies ekonomiką
  Dmitrijus Kiseliovas: rusofobijos priepuoliai su laiku praeina
  Rusijos URM: Lietuvos valdžią persekioja įkyri rusofobijos idėja
  Linkevičius: Galbūt esame "kremliofobai", bet ne rusofobai
  Tegai:
  rusofobija, Lietuva

  Svarbiausios temos