22:53 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Mindaugas Bastys, archyvinė nuotrauka

  Generalinė prokuratūra atsisakė tirti Basčio bylą

  © Photo: Facebook / Mindaugas Bastys
  Politika
  Gauti trumpą nuorodą
  3701

  Generalinė prokuratūra atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Mindaugo Basčio pagalbos kitai valstybei veikti prieš Lietuvą

  VILNIUS, balandžio 26 — Sputnik. Trečiadienį generalinė prokuratūra paskelbė, kad atsisako pradėti ikiteisminį tyrimą dėl Seimo nario Mindaugo Basčio galimų ryšių su kriminaliniais asmenimis bei pagalbos kitai valstybei, praneša Lietuvos žiniasklaida.

  Pranešime teigiama, kad Valstybės saugumo departamento pateiktoje informacijoje apie Basčio ryšius su Rusijos kompanijomis nėra įrodymų, kad buvęs Seimo pirmininko pavaduotojas padarė nusikaltimą, atitinkantį Baudžiamojo kodekso 118 straipsnį "Padėjimas kitai valstybei veikti prieš Lietuvos Respubliką".

  Atsižvelgdamas į išdėstytas aplinkybes, Generalinės prokuratūros Organizuotų nusikaltimų ir korupcijos tyrimo departamento vyriausiasis prokuroras 2017 metų balandžio 25 dieną priėmė nutarimą atsisakyti pradėti ikiteisminį tyrimą.

  Komentuodamas Generalinės prokuratūros sprendimą, Bastys išreiškė įsitikinimą, kad atsisakymas pradėti ikiteisminį tyrimą įrodo, kad tiesiog Seimas vykdo politinį susidorojimą.

  "Galima konstatuoti, kad priimdamas nutarimą, grynai susijusį su Baudžiamojo kodekso 118 straipsniu, Seimas vykdo politinį susidorojimą ir viršija visus savo įgaliojimus", —trečiadienį sakė Bastys.

  Anksčiau Seimas patvirtino Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) išvadas, jog parlamentaras veikė prieš Lietuvos interesus, o jo ryšiai su Rusijai dirbančiais asmenimis kelia grėsmę šalies saugumui. Tokie kaltinimai gresia laisvės atimimu iki septynių metų.

  NSGK pavesta atlikti parlamentinį tyrimą dėl Basčio ryšių galimai keliamos grėsmės nacionaliniam saugumui bei galimybių inicijuoti apkaltos procedūrą.

  Kovo 15 dieną keturiasdešimt penki Seimo nariai pasirašė po teikimu pradėti apkaltos procesą socialdemokratui Basčiui.

  Bastys atsistatydino iš Seimo pirmininko pavaduotojo pareigų.

  Seimo socialdemokratų partijos frakcija pasiūle Seimo laikinajai tyrimo komisijai ištirti ne tik Mindaugo Basčio galimai keliamas grėsmes nacionaliniam saugumui, bet ir atlikti platesnį tyrimą dėl Seimo narių ir kitų aukšto rango politikų ryšių galimai keliamų grėsmių nacionaliniam saugumui.

  Dar šia tema

  Seimo vicepirmininkas Bastys atsistatydino dėl kaltinimų ryšiais su Rusija
  Tegai:
  ryšiai su Rusija, Valstybės saugumo departamentas, Mindaugas Bastys, Lietuva

  Svarbiausios temos